https://www.traditionrolex.com/7

 Prales nehledej na Boubíně, ale u Mělníka. | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Prales nehledej na Boubíně, ale u Mělníka.

Nedělní ,už opravdu jarní počasí nás mnohé vytáhlo na vycházku a oba labské břehy pod mělnickým zámkem se změnily v promenádní stezky.

Hořínský park se díky svojí blízkosti k městu a k řece, stává častým cílem krátkých vycházek a mnozí si třeba i vzpomenou na dobu, kdy zde stromy opravdu majestátně rostly, cestičky působily upraveným dojmem a školní třídy zde pořádaly různé branné závody. Bohužel, zub času se nezastaví před ničím a příroda se v posledních letech začala chovat poněkud zvlášť neobvykle. Rok 2002 nebyl jen tou nejstrašnější povodní v našich dějinách, ale v měsíci květnu toho roku zavítala do našich končin také nečekaně silná vychřice, která si vyžádala částečnou renovaci parku na Polabí a za svou oběť si vzala i množství stromů právě zejména v Hořínském parku. Návštěvník parku tak může lehce nabýt dojmu, že se octl v pralese, a pokud jste někdo v posledních letech navštívil náš věhlasný prales Boubín, tak mi dáte asi za pravdu, že proti tomu našemu je to břídil. Smiling Dokonce bych zašel ještě dál, protože, když se občas řeka rozleje do parku, tak se mi vybaví období karbonu a třeba i film ,,Cesta do pravěku". V každém případě, pocity jsou poněkud divné, zvlášť, když si člověk vybaví jeho dřívější tvář, ale co na mě působí opravdu negativně, tak to je pohled přes Hořínskou strouhu ke vsi, jak vidíte také na obrázcích.

PřílohaVelikost
P3110051.jpg98.06 KB
P3110048.jpg93.63 KB
P3110049.jpg93.86 KB
P3110050.jpg100.34 KB
P3110052.jpg85.6 KB
P3110053.jpg71.8 KB
P3110054.jpg70.64 KB


Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

3 Prales u Mlazických tůní


Jestli Vám tohle přijde jako prales, tak se jděte projít kolem Mlazických tůní a Labe. Tam je to ještě lepší.

2 Propagace bude ?


No vida, tak už máme slíbenou vyhlídkovou věž, jednou i nějaké to sklepní podzemí, krásnou studnu se světelným efektem na náměstí Míru, kašnu na Karlově náměstí, parádní osobní lodní přístav s frekventovanější dopravou,  jednou snad i nostalgickou turistickou železnici v blízkosti Prahy i Kokořínska, a ještě budeme mít i prvohorní prales nadosah,tak to tady může být nejen pro turisty  ještě hodně zajímavý. A teď jsem viděl i propagační leták o mlýnech na Pšovce i Liběchovce, až mi přišlo líto třeba hned toho u Labe. No, to jsou ty návštěvy skansenů a všeho možného. Tak, a úplně jsem zapoměl na průtah.Smiling

1 Pěkné


Obrázek číslo 49 je velmi romantický. Mně se tam ten strom líbí a docela bych k němu pozval i nějakou slečnu:) I prales má něco do sebe, romantiku divočiny, pestrost přírodních rozmarů a podobně. Nemyslíte?

Obrázek uživatele dusty

1.1 re: pekne


jj pekne foto to je Smiling jen premyslim nad tou romantikou zda je to na rande to prave misto Smiling prijde mi že je to prave misto, kdyz by se clovek chtel te slecny spis zbavit Evil


https://www.traditionrolex.com/7