Tip: Nemáte kam kliknout? A co tohle?

Filmoví tvůrci zaplaví Mělník

Filmy, videoklipy, koncerty. Festival nezávislých a amatérských hraných filmů Krišpín 2006 chystá pestrý program. Předzvěstí přehlídky bude už ve čtvrtek 23. března od 19 hodin v mělnickém Kině Sokol kultovní film Život Briana od skupiny Monty Python. Hlavní část začne v sobotu 25. března od 16 hodin v Masarykově kulturním domě, kde lidé v podvečeru plném komedií, dramat a animovaných snímků uvidí krátká díla tvůrců z Čech, Moravy i Slezska. “Letos se do soutěže přihlásilo hodně dobrých filmů. Během zhruba tří hodin jich návštěvníci uvidí pětadvacet, které jsme vybírali z téměř dvojnásobného počtu. Budou mezi nimi i práce loňských úspěšných autorů, například Petra K. Ledviny, který za snímek P.E.Z. získal sošky Krišpína ve dvou hlavních kategoriích – nejlepší film festivalu a nejúspěšnější divácký film,” říká Michal Horák z pořadatelské skupiny Předvoj toho nového, co přijde, zavrhující to staré, co už dávno mělo odejít. Snímky mají maximálně 25 minut. Těšit se mohou i fanoušci filmové tvorby z Mělnicka. Režisér Martin Justa představí svoji Záhadu Baraby, na které spolupracovali herci a další tvůrci mělnického nezávislého filmu Protlak. Tomáš Vlach z Neratovic natočil Kokatoid 2.

Vstupné činí 20 korun. Platí pro oba festivalové dny (čtvrtek a sobota), včetně koncertu po skončení sobotního promítání a vyhlášení vítězů sedmi kategorií – v malém sále MKD vystoupí kapely Lykke til (Mělník), Toy a Natotata (obě Praha). Vybrané peníze pořadatelé věnují na opravu varhan v mělnickém kostele sv. Petra a Pavla.

Porotu tvoří: Petr Siska - filmový publicista, člen poroty Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech 2005, Kateřina Grosmanová - filmová publicistka, šéfredaktorka serveru filmweb.cz, Lukáš Jirsa - filmový publicista, například člen poroty zlínského filmového festivalu.

Přehlídku podporují například město Mělník, Krajský úřad Středočeského kraje a mělnické firmy a podnikatelé. Za jejich pomoc děkujeme!Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 HEHE


Vyhrál sem lístky na festák a taky tričko!!! Smiling
Rozjíždim oslavnou mexickou vlnu!!!

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

6 Chcete vyhrát exkluzívní tričko a dva lístky na Krišpína?


Pak si přečtěte anketní otázku tady (tedy v kulturní rubrice TEPu regionu), odpovězte správně (e-mailem a ihned) a těšte se, že budete vylosováni. Uzávěrka slosovatelnosti je zítra (tj. v pondělí 20.března) kolem desáté ráno, takže si pospěšte.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5 **Oranžová trička Krišpín již v prodeji**


ORANŽOVÁ TRIČKA KRIŠPÍN - limitovaná série - v různých velikostech v prodeji v želvím krámě za režijní cenu 110,- Kč. Kdo zaváhá, je bez trička!

Obrázek uživatele Avenger

5.1 ja chci tricko


a neni sem z Melnika, prijedu az na festak - to este budou ???

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5.1.1 jaký?


v jaký velikosti? jedno ti odložím, měla bych na festivalu mít stánek s knihama, tak i kdyby se trička uprodala (pár jich ještě je, ale zásoby se tenčí), tak by ti jedno zbylo. ale napiš, jakou chceš velikost.. M,L,XL.

Obrázek uživatele kava

4 Mate sakra naco tesit.


Letos budou super filmecky. Kdo nepride je podle me trosku komunista:)

P.S. Tento komentar neni oficialnim komentarem Michala Horaka, jednoho z organizatoru krispina. Tudis prosim nezverejnovat v zadnych bulvarnich platcich Eye-wink Smiling)

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1 pozdě


to p.s. si bohužel mezinárodní tiskové agentury přečetly pozdě, takže komentář bohužel už byl zveřejněn (to by mne zajímalo, KTERÉ bulvární plátky jsi měl na mysli Eye-wink )

MY CHCEME PODROBNOSTI KE KRIŠPÍNU!!!

Obrázek uživatele kava

4.1.1 Sakrys


To je zle, me ostatni clenove org. skupiny asi vyklestej Smiling Ale to je jedno. Clovek dela chyby :)Bulvar je pro me uz asi kazdej platek. Vsude resej pi*oviny. Uz je snad ctu jenom kuli politice, a to uz je fakt dost divny:) ..
Co vsechno chcete vedet o krispinovi?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1.1 všechno


co můžete prozradit Smiling

Obrázek uživatele kava

4.1.1.1.1 zvlastni host


Muzem Vas zatim ubezpecit, ze neprijede Leonardo de Caprio a uz vubec ne Johny Depp Eye-wink

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1.1.1.1 hm


a co někdo z VyVolených? a Paroubek? a Jan Tleskač?

Obrázek uživatele lipo

3 těšení 21


to bude nářez

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 těšení 2


nevím, zda se víc těšit na Monty Pythony (tedy "to známé", film, který jsem už mnohokrát viděla, ale nikdy v kině, vždy na DVD) nebo na "to neznámé" v sobotu... nebo snad na after párty? už aby to bylo.

Obrázek uživatele rush

1 Těšení


.. huž haby tho thu bhylooo.. Eye-wink

Obrázek uživatele Avenger

1.1 hmm


tož se taky těším, snad konečně uvidím ten lyke-tyl nebo jak se to píše slavný. a btw proč čtvrtek a sobota ? proč ne pátek a sobota ?

1.1.1 proc ne pá a so


Původně to měla být sobota a neděle, ale v kině nebyl volný termín, protože tam zrovna bude nějaký blockbuster (kasovní trhák). A protože z kina nechceme nadobro odejít, vypůjčili jsme si od Filmového klubu jejich čtvrteční termín. Za což jsme vděčni. A mylsím si, že takhle je to fajn, Monty Pythoni budou takový předvoj toho sobotního, co přijde, navazující na to staré, na co by se nemělo zanevřít Smiling

Bond

Obrázek uživatele rush

1.1.1.1 obavam se..


.. ze ten zaverecny vtipek malo kdo pochopil.. mozna bys mohl napsat osvetovy clanke na tema "Predvoj"? Eye-wink

1.1.1.1.1 To bych mozna mohl.. za


To bych mozna mohl.. za jisteych okolnosti a konstelace hvezd.. snad v brzkem budoucnu Smiling

1.1.1.1.1.1 ale uz :)


hm, to bys opravdu mohl. i pro ty, kteri sice vtipek pochopili, ale porad jim neni jasne, jake vsechny aktivity se teto umelecke skupiny tykaji Eye-wink