Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Setkání pracovníků informačních center na Mělníku

V rámci Studie turistických oblastí se v úterý 13.3.2007 uskutečnilo v Mělníku v hotelu Ludmila první pracovní setkání zástupců turistických informačních center s průvodci z Pražské informační služby a z Asociace průvodců České republiky. Akce byla zasazená do rámce projektu „Mediální podpora domácího cestovního ruchu“, který je spolufinancovaný Evropskou unií.  Setkání  pro pražské průvodce doplňuje tradiční školení, které pořádá odbor regionální státní agentury CzechTourism o všech turistických regionech České republiky. 

„Studie turistických oblastí je připravována vždy společně pro několik turistických oblastí proto, aby se lidé více potkávali“ říká Veronika Váňová, manažerka projektu z agentury CzechTourism. „Další podobná pracovní setkání proběhnou v Jablonci nad Nisou, v Plzni a v Ostravě. V Olomouci jsme před dvěma týdny byli na prvním semináři. Pořádáme taková setkání proto, abychom podpořili osobní vztahy mezi lidmi z různých pracovišť. Budou-li se osobně znát průvodci s pracovníky místních infocenter a budou-li  dobře znát  všechny místní možnosti pro turistiku a vzájemně si předávat informace, očekáváme, že pak dokáží lépe připravit atraktivní nabídku výletů mimo hlavní město a tím přispějeme ke zvýšení zájmu o cestování do dosud méně vytížených turistických míst.“

„Jsem rád, že se právě v Mělníku sešli pracovníci turistických infocenter z širokého okolí Prahy. Nabýt  nové zkušenosti si sem přijeli i z Chomutova, Karlštejna, Lovosic a dokonce až z Nadace partnerství z Brna. Potěšitelné je, že zájem mají také mladí. Na setkání přivezl své studenty majitel Střední odborné školy cestovního ruchu z Berouna,“  dodává Pavel Hlaváč z o.p.s. Zlatý pruh Polabí, který tuto záslužnou akci v Mělníku uspořádal.

Studie turistických oblastí se v Mělníku zúčastnilo 77 posluchačů. 25 zástupců turistických informačních center se sjelo z širokého okolí Prahy, 7 studentů bylo ze Střední odborné školy cestovního ruchu v Berouně, zájem měli také pracovníci ČD center Českých drah z Lysé n/L. a Kolína. Autobusem přijelo 35 profesionálních průvodců z Pražské informační služby a z Asociace průvodců ČR.

V dopolední části programu se v prezentacích vystřídalo  IC Mělník, IC Benátky nad Jizerou a zdejší regionální muzeum,  zástupkyně společnosti  Botanicus z Ostré, reprezentantka zámku Loučeň s vystoupením za celou oblast Zlatého pruhu Polabí,  IC Mladá Boleslav,  IC Kutná Hora, IC Karlštejn, místostarosta  Mělníka a Mšena a starosta  Kadlína.

Odpoledne se pražští průvodci vydali na komentovanou prohlídku muzea v Mělníku spojenou s ochutnávkou mělnických vín a potom pokračovali na zámek v Brandýse nad Labem.

Odpolední odborný seminář v Mělníce pokračoval pro pracovníky turistických informačních center a jejich zřizovatele, starosty měst a obcí. Diskutovalo se zde o výsledcích  projektu na podporu domácího cestovního ruchu a současně  byla účastníkům předána konkrétní doporučení, jak pokračovat ve spolupráci s novináři z celostátních médií.

 

Kontakt pro další informace

Zlatý pruh Polabí, o.p.s.  [email protected]


Město - z radnice