Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Paní Františka Goldšmídová oslavila 100.narozeniny

V pátek 23.března 2007 přibyl do Pamětní knihy města Mělníka další zápis – mělnická občanka paní Františka Goldšmídová toho dne oslavila 100.narozeniny.

Popřát jí za město Mělník přijel pan místostarosta PaedDr.Zdeněk Koudelka a další zástupci městského úřadu a úřadu sociálního zabezpečení.

Pan místostarosta popřál paní Františce hodně štěstí a hlavně hodně zdraví do dalších let, předal jí krásnou kytici, blahopřání od pana starosty a dárkový balíček. Pak se paní Františka s pomocí své vnučky Evy Medkové podepsala i do pamětní knihy města.

Paní Goldšmídová žije na Mělníku od roku 1934, byla vdaná a měla jednu dceru. Paní Eva Medková je jediná její vnučka – druhé vnouče zemřelo velmi brzy – při nehodě ve dvou letech. Manžel paní Goldšmídové provozoval povoznictví, po roce 1948 o něj přišel a nastoupil do mělnického LIAZu.

Paní Františka byla celý život v domácnosti, od roku 1974 žili v panelovém domě, kde bydlí doposud. Až do svých 97 let velmi ráda zahrádkařila na své zahrádce v nedaleké zahrádkářské kolonii.

I ve svých 100 letech je zdravotně v pořádku, jen špatně vidí. Před týdnem se vrátila z nemocnice, neboť upadla a přivodila si tři zlomeniny. Na chirurgii ji zase uzdravili.

A recept na dlouhověkost? Žádný alkohol a cigarety, pohyb a častý pobyt na čerstvém vzduchu.

 

Helena Vavřinová
Město - z radnice