https://www.traditionrolex.com/7

 Nejstarší vítěz Primátorek zemřel | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nejstarší vítěz Primátorek zemřel

V pondělí 26. března 2007 zemřel ve věku nedožitých 95 let nejstarší člen Klubu veslařů mělnických a nejstarší žijící vítěz Primátorek JUDr. Jaroslav Anděl – Jíma, narozený 21. května 1912.

Veslař, kormidelník, trenér, komentátor veslařských závodů, autor mnoha propagačních článků o veslařském sportu. Měl asi největší podíl na vydání těch nejobsáhlejších jubilejních sborníků k 90. a 100. výročí KVM. Ale především byl i členem mělnické vítězné primátorské osmiveslice v roce 1933 a tím byl také až do pondělí, kdy skonal, nejstarším žijícím vítězem Primátorek.Spolu s ním v lodi seděli Vaina, Málek, Pokorný, Kučera, Šerhant, Barcal, Straka a kormidelník Eisner.

Jíma byl také účastníkem evropských šampionátů a pamatuje doby, a také o nich až do posledních dní uměl velmi živě vyprávět, kdy vesloval spolu s tehdejším mecenášem KVM Jiřím Christianem Lobkowiczem. Pravidelně přijížděl i přes svůj vysoký věk z Prahy, kam se před mnoha lety přestěhoval, na valné hromady mělnických veslařů. Jeho zájem o veslování trval od roku 1926 až do jeho skonu.

Rozloučení se koná v úterý 3.4.2007 ve Vinohradské obřadní síni v Praze na Vinohradském hřbitově (vedle Strašnického krematoria) ve 12.00 hodin

Mělničtí veslaři na něj budou stále vzpomínat.

Za KVM Alena Herinková


Ostatní

https://www.traditionrolex.com/7