Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

ZPRÁVA č.4 POVODŇOVÉ KOMISE MĚSTA MĚLNÍK

v Mělníku dne 3.6.2013 v 12:00 hod.

V profilu Mělník dosáhla výška hladiny na Labi  v 12 :00 hod na 665 m3.
Nadále trvá III. povodňový stupeň a nouzový stav.

 

Aktuální uzavírky silnic k 12:00 hod:

Silnice III/00910 od silnice I/9 do obce Kly
Silnice III/24415 Tuhaň-Červená Píska
Silnice III/27730 od Brozánek- objízdná trasa přes Cítov a Liběchov

Průtok ve Vltavě v Praze bude manipulacemi na vltavské kaskádě udržován na úrovni 2800 m3/s. Na Labi pod soutokem s Vltavou dojde ještě k výraznému vzestupu vodních stavů. Předpokládaná kulminace v Mělníku (840 cm/ 3600 m3/s) proběhne v noci z pondělí na úterý, v Ústí nad Labem (1080 cm/3750 m3/s, cca Q50) během úterý. V tuto chvíli je stav blízký kulminaci na Labi v profilu Brandýs nad Labem.

V současné době probíhá evakuace osob v ohrožených lokalitách. V Mělníku byly evakuovány lokality Rybáře a Vinařství, další evakuace se nepředpokládá. Probíhá odčerpávání vody z patního drénu na hrázi lokality Mlazice. Jedná se o vodou vzniklou dešťovými srážkami v chráněném území, která nemá přirozený odtok do Labe z důvodu uzavření propustků v ochranné hrázi. Veškeré informace ze štábu povodňové komise mohou občané získat u městské policie na tel.: 315 622 322, 315 635 129. Zde jsou shromažďovány i všechny podněty občanů ke vzniklé situaci.

MVDr. Ctirad Mikeš
starosta města Mělníka

 

 

 Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Aktuální informace


Je možné, že město vydalo poslední informace k povodním naposledy před téměř osmi hodinami, nebo je jenom nemohu najít?

Ondra

1.1 Nejnovější info a fotky.


1.1.1 ??


Evakuuje se Pšovka a Mlazice ??

1.1.1.1 No,...


... chtěl jsem tak trochu vědět, jest-li mi to někdo potvrdí, nebo vyvrátí, protože lidé kecnou leccos a je třeba to ověřovat. Vzhledem k tomu, že znám některé diskutující a jsou tady na netu, tak to vypadá na nějakou soukromou iniciativu ( to přestěhování) a lidé to předají z telefonu třeba i chybně dál, neboť to i třeba špatně pochopií ten dotyčný, co přijal hovor;-). A nakonec i to uvedené prohlášení.

1.1.1.1.1 Mlazice


Teď jsme se byli podívat venku, Staré Mlazice opravdu balí.., venku lidí jak na Václaváku. U tůní několik hasičských aut.. Sad