Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Nezodpovědní „vodáci“ zaměstnali záchranáře


To, že mají během posledních dní na Mělnicku složky Integrovaného záchranného systému plné ruce práce, není třeba zdůrazňovat. O to více překvapí nezodpovědné chování některých jedinců, kteří svým počínáním naprosto zbytečně riskují svoje zdraví a život a přidělávají tak profesionálním záchranářům starosti.

Naposledy se museli policisté a hasiči zabývat chováním dvou osob, které osmého června 2013, po osmnácté hodině, na dvou kajacích pluly po rozvodněné Vltavě, v katastru obce Staré Ouholice. Policisté riskující vodáky ze břehu vyzvali, aby ukončili svoji plavbu a opustili rozvodněnou řeku. I když k výzvě použili speciální vyrozumívací prostředek (megafon), oba kajakáři výzev nedbali a pokračovali v plavbě směrem k obci Lužec nad Vltavou.

Zde jejich hazard ukončili před dvacátou hodinou hasiči na člunu, kteří obě osoby dopravili na břeh, kde si je převzali policisté a převezli na mělnickou služebnu. Následně bylo zjištěno, že se jednalo o šestačtyřicetiletého muže z Prahy a třiadvacetiletou cizinku.

Muž se hájil tím, že nevěděl, že jsou povodně, neměl ponětí o vyhlášeném nouzovém stavu na řece a výzvy policistů neslyšel. Jeho konání bylo posouzeno jako přestupek proti veřejnému pořádku a věc bude postoupena věcně příslušnému správnímu orgánu k projednání. Jednání cizinky nelze v tomto režimu projednat, proto byla ženě kolegy z cizinecké policie uložena bloková pokuta. U obou přestupců byla provedena dechová zkouška na alkohol a test na užití omamných látek, obojí s negativním výsledkem.

 

Můžeme jen doufat, že se na Mělnicku jednalo o ojedinělý podobný skutek a složky Integrovaného záchranného systému budou mít klid na práci v oblastech postižených letošní povodní.
 

Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í k

 Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 6 měsíců natvrdo


...veřejně prospěšných prací.


a bez keců. Ono by je to přešlo frajery... nebo nechat utopit. O dva debily míň.