https://www.traditionrolex.com/7

 Blokové čištění na Mělníku z pohledu strážníků Městské policie Mělník | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Blokové čištění na Mělníku z pohledu strážníků Městské policie Mělník

Jako každoročně, i letos proběhlo na Mělníku ve dnech 26.3. – 16.4. blokové čištění města.

Vždy je při tom nutná součinnost strážníků MP Mělník a pracovníků technických služeb. Strážníci museli letos nechat odtáhnout 42 vozidel, které čištění bránily – je to více než v letech minulých ( dříve  v průměru 30 – 35 aut). Kromě toho strážníci museli být po celou dobu čištění v jednotlivých ulicích, neboť někteří řidiči měli snahu zaparkovat přímo před čistícím vozem.

40 vozů si již majitelé vyzvedli, zaplatili 600 Kč za odtah a blokovou pokutu do 1 000Kč. Doposud nebyla vyzvednuta dvě vozidla, která sice mají SPZ, ale jeví známky vraku.

Naprostá většina řidičů si svou chybu uvědomila, i když se našlo několik jedinců, kteří se vymlouvali, že značky nebyly včas umístěny, případně, že tam vůbec nebyly. Strážníci ale měli vše zadokumentované a řidičům nezbylo konstatovat, že skutečně pochybili oni.

S největší nekázní řidičů se strážníci setkali na sídlišti Sportovní.

Strážníci museli během celého období blokového čištění neustále kontrolovat rozmístěné dopravní značky upozorňující na tuto akci, neboť se našli tací, kteří značky přenášeli na jiná místa apod.

 

Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7