Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Zkratové jednání bude mít následky


Neznámý pachatel zaslal na konci července, letošního roku, prostřednictvím e-mailu, firmě sídlící na Mělníku, výhrůžnou zprávu, ve které uvedl, že v areálu společnosti je uložena bomba. Pracovníci firmy věc oznámili policistům, kteří areál uzavřeli, evakuovali pětadevadesát osob a provedli vizuální kontrolu objektů, při které jim byl nápomocen i speciálně vycvičený služební pes. Žádný nástražný výbušný systém nebyl nalezen. Pětici společností, které v místě sídlí, vznikla škoda ve výši cca 58 000,-Kč.

Mělnickým policistům se ve spolupráci s kriminalisty podařilo zjistit, že hrozbu má na svědomí pětadvacetiletý muž z Plzeňska. Při vyšetřování podezřelý vypověděl, že svého skutku lituje, jednal unáhleně a takříkajíc pod vlivem. Sdělil, že mail napsal poté, co zhlédl filmový dokument o praktikách prodejců na předváděcích akcích, poté si dal několik „panáků“ tvrdého alkoholu, sedl k počítači a konal. Dle svých slov chce vzniklou škodu nahradit.

Jeho doznání však muže neuchránilo před sdělením podezření z trestného činu, šíření poplašné zprávy, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství