https://www.traditionrolex.com/7

 Radar na Malém Spořilově zklidní neukázněné řidiče | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Radar na Malém Spořilově zklidní neukázněné řidiče

Občané Malého Spořilova si opakovaně a oprávněně stěžovali na neúnosné zatížení této lokality automobilovou dopravou a také hlavně na to, že zde řidiči velmi často nedodržují stanovenou rychlost. Radnice si proto loni v září nechala udělat kontrolní měření rychlosti a zjištěné údaje byly skutečně alarmující.

Za 14 dní zde v jednom směru projelo 27 509 vozidel, rychlostí vyšší než 50 km/hod. jelo 34% řidičů a z tohoto počtu jich dokonce 65 projelo rychlostí vyšší než 100km/hod!!!

Vedení města se proto rozhodlo pomoci zdejším občanům a před zdejší železniční přejezd – vlečku do Mefritu, kde je povolená rychlost 30 km/hod, nechalo nainstalovat zařízení, které by tyto piráty silnic umravnilo.

Od středy 9.května tady funguje radar. Indukční smyčka vyhodnotí rychlost projíždějícího vozidla a v případě překročení nastavené hodnoty zařízení automaticky pořídí snímek automobilu včetně řidiče. Snímek je bezdrátově zaslán na příslušné místo, kde proběhne jeho vyhodnocení, lustrací se podle poznávací značky zjistí majitel vozu a pak odbor dopravy zahájí správní řízení. Do systému se nedá vstoupit, což vylučuje jakékoliv zásahy a stornování prohřešků.

Firma, která radar instalovala, také provedla na začátku května zkušební provoz, v němž zjistila, že během jednoho týdne tu řidiči napáchali 16 607 přestupků, z toho 142 řidičů jelo rychlostí v rozmezí 71 – 80km/hod., 40 řidičů 81 – 90km/hod. a 16 řidičů dokonce rychlostí vyšší než 91km/hod.

Řidiči by si měli uvědomit, že podle zákona existují 3 limity překročení dané rychlosti.

1.limit :  řidič překročí rychlost o méně než 20km/hod., přijde o 2 body  a pokuta se pohybuje v rozmezí    1 500 – 2 500Kč

2.limit : řidič překročí rychlost o více než 20km/hod., přijde o 3 body  a pokuta se pohybuje v rozmezí    2 500 – 5 000Kč, navíc v případě, že takovýto přestupek udělá během 12 měsíců dvakrát, je mu vystaven zákaz řízení motorových vozidel na 1 – 6 měsíců

3.limit : řidič překročí rychlost o více než 40km/hod., přijde o 5 bodů  a pokuta se pohybuje v rozmezí    5 000 – 10 000Kč. Navíc v tomto případě přijde řidič na 6 – 12 měsíců o řidičský průkaz. Za týden zkušebního provozu by tak o řidičský průkaz přišlo celkem 198 řidičů, kteří jeli rychlostí vyšší než 70km/hod.

 

Jaromír Kovářík, místostarosta města MělníkaMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

8 digipolicajti


Možná by jsme mohli dát na každou křižovatku kameru, na každý rovný úsek a přejezd radar. Ale to už bych policajta vůbec neviděl!!! Mnohdy vidím policejní auto jen projet městem a nebo stát u budovy příslušné služebny. A přitom, když někdy policistu potřebujete a zavoláte jim- odpovědí vám je, "že právě někde něco řeší, ale už je tam posílají, počkejte si..."

A proto bych byl proto, aby se dozor týkal všech! Tedy i policistů! Nasadit do aut GPS lokátor s kamerou a snímačem rychlosti, na víčka nádrže aut umístit čidla. Tímto způsobem se mohou dohledat nešvary určitých příslušníků a trestat je. Tito lidé se stále domáhají vyšších výdělků a přitom si je lidé spojují s lelkováním na benzínkách nebo spaní v autech.
Vždyť právě na těchto lidech a jejich vůli "pomáhat a chránit" mnohdy leží další život nebo osud jiného člověka.

Pokud tedy bude v budoucnu vše digitalizováno a kontrolováno kamerou, může se stát, že tyto lidi budem potřebovat už jen jako obsluhu kamer. Ale samozřejmě to nebude okamžitě nebo výhledově do 20 let...

7 Radar je nesmysl


Já souhlasím s "pipikokos". Ten radar řeší následky, ne příčiny. Radnice je neschopná udělat zásadní rozhodnutí (obchvat), protože se jako vždycky v podstatných věcech najde někdo, koho se bojí, nebo kdo jim je nějak prospěšný a zároveň bydlí v oblasti kudy by obchvat vedl.

Pro pobavení - jak funguje dopravní komise MÚ: Jistí podnikatelé navrhovali před lety opatření v Klášterní ulici (od zimáku ke kempu). Mělo spočívat v umístění příčných práhů tak, aby se snížila rychlost (důvod - děti chodící na koupaliště a na zimák, lidé přecházející ke Kauflandu). Dopravní komise se usnesla že by to stálo moc peněz a navrhla umístit zde po celé délce chodníku zábradlí (cena kterého by byla cca stokrát vyšší). Aby se ušetřilo, mělo se použít zábradlí uřezané na autobusáku. Námitky jako vyhýbání kočárku na úzkém chodníku, přelézání zábradlí dětmi, cenu za montáž, přerušení zábradlí v místě vyústění účelových komunikací apod. komise vyřešila šmahem - nechcete, nebude nic...

 

6 Tak nám radar už někdo


Tak nám radar už někdo vylepšil sprejem. Píše o tom Mělnický deník. Někdo nastříkal čočku sprejem! Že by už někomu přišlo předvolání?

Obrázek uživatele Lidozrout

6.1 Neééé


To určitě neéééé tam přece teď všichni jezděj pomalu (trocha ironie) Kdo ví třeba to byl jen nějakej prásklej  sprejer

Obrázek uživatele DvořuS

5 rozdrcenej přejezd


von je dobrej zrovna tak jako příčný prahy... a eště bych je tam přidal. sice tamtudy jezdim taky ale nevadilo by to tam. i když.... by se asi tvořily kolony jako prase:-D

4 Radar bez upozornění je blbost!


Pan místostarosta tomu zjevně moc nerozumí, pokud by se někdo na městě dopravní problematikou soustavně zabýval, nemohl by vzplodit takovou hloupost. Radar způsobí tyto věci:

1.místní budou jezdit po Podolí
2.meziměšťští budou platit pokuty, ale rychlost nesníží, protože je na radar nic neupozorní
3.město bude mít bezpracný zisk, ale místním občanům to bude k ničemu

Navrhuji toto: za peníze vybrané na pokutách nechat konečně ten přejezd opravit a upravit na něm rychlost na 50km/h. Radar umístit k některé škole, kde budou místní řidiči donuceni jezdit podle zákona!

4.2 Řešíte blbosti. Problěm


Řešíte blbosti. Problém není v radaru, ani v žádné ceduli. Problém je že tamtudy vede veškerá doprava. Řešení by bylo zakázat náklaďáky a na všech silnicích dát dvacítku. Snížil by se hluk a ubylo nehod. Děti by mohli v klidu přecházet. Takže klidně pište petice že vás doprava ruší a že nechcete obchvat. Je přece demokracie a kdo více křičí, ten má větší pravdu.

Obrázek uživatele LiPiss

4.2.2 :))


přesně tak... já bych zrušil všechno! Žádný auta, žádný silnice, žádný školy... a budem sedět doma a čučet na ordinaci a nic nás nebude rušuit...Smiling

Obrázek uživatele ashran

4.2.2.1 Souhlasim s tebou


Zrusil bych vsechno spatne, lide by se meli nad sebou zamyslet, chodte pesky a zruste cesty, a nenechte se ovladat vsemi dinosaury. Zruste penize a platte dobrotou. Radar je dobry, drogy jsou spatne, ano. Potom vsichni spolu odletime, hvezdna flotila ceka.

Obrázek uživatele steny

4.2.2.1.1 ááá další inteligent je


ááá další inteligent je tady, to tu chcete ovládnout těma vašima sračkama s veleještěrama co!

---------------------------------------------------------------------- 

Nikdy nebyl dead !!!PUNK´S NOT DEAD!!! a nikdy nebude dead

4.2.1 maximální souhlas, zrušme


maximální souhlas, zrušme silnice a bude klid!!! ale alespoň to tady žijeeeeeee Smiling

Obrázek uživatele steny

4.1 to je pravda že budou


to je pravda že budou jezdit přes podolí, ale na podolí ten provoz nebude tolik rušit klid, protože na tý silnici co tam je se nedá jet takovou rychlostí jako tou u přejezdu, když by se ten přejezd spravil a radar dal pryč tak tam bude akorád jezdit víc lidí rychle. Radar bych na přejezdu nechal, varování na něj by tam mohle bejt jako to je ve většině měst, ale být tam nemusí, protože je na něm stanovená rychlost 30km/h, ale aspoň by se ty peníze z radaru mohli používat na opravy našich silnic a ne na to aby se Míra moh u nás přežrat smaženejma žampionama :) 

---------------------------------------------------------------------- 

Nikdy nebyl dead !!!PUNK´S NOT DEAD!!! a nikdy nebude dead

4.1.1 to si asi děláš legraci,


to si asi děláš legraci, viď? provoz na Podolí je už teď dost hustej a auta že tam nebudou rušit? asi nemáš děti, kteří tam přebíhají přes silnici, viď?

a jestli chceš, předvedu ti, jak se po Podolí dá jet 180km/h, jen domluv z městem uzavření silnice a vytvoříme nový rekord na radaru u hasičů Smiling

a co je důležitější? namaštěná městská pokladna nebo životy našich dětí? o kus dál je přechod, kde přecházejí děti a tam radar není! proč? protože tam je 50km/h a město by tolik nevydělalo!

tak udělejme toto: dejme na ten přejezd značku Stop, dej přednost v jízdě! a auta tam budou jezdit ještě pomaleji. třeba tam potom nebude takový hluk! a co takhle omezit rychlost na dráze, protože mě ruší vlaky při sledování mého oblíbeného seriálu! a zakázat letadlům létat nad Mělníkem, dělají v noci moc velký hluk a nemůžu spát !!!!!!!

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1.1.2 cedule


myslím, že na ceduli o existenci radaru / na stopce u přejezdu bychom se všichni bez problému shodli. jinak mi to přijde jako bouře na lžičce vody. Kdo jezdí jako hovado, tak ať klidně platí do městký kasy pokuty, mně osobně to vůbec nevadí. Proč to vadí tobě?

osobně doufám, že za ty peníze vytvoří ve městě více betonových retardérů a že se tím pádem zlepší doprava i na ostatních místech..

Obrázek uživatele Honzique

4.1.1.1 v mnoha bodech s Tebou


v mnoha bodech s Tebou vicemene souhlasim, ale presto musim konstatovat, ze zaujatost vuci mestu z Tebe jen cisi. Nevim, co Ti kdo udelal ci kdo Ti je proti srsti, to je Tva vec. Mne osobne pristup mesta prijde fer, melnicke obcany o tom informovali s dostatecnym predstihem a Ti ostatni holt maj smulu, kdyz nedodrzujou predpisy. Tak to chodi. A jestli tam budou jezdit dal vyssi rychlosti? Myslim, ze se to ihned rozkrikne, obzvlaste mezi kamionakama, kteri sem vicemene jezdi pravidelne.

Jo a s tou padesatkou u toho prechodu, tady jde primarne o to, ze si lidi u toho prejezdu stezovali na hluk, to je ten hlavni podnet.

A posledni vec: tady nic nevyresis, jestli s tim chces neco udelat, jdi si stezovat na kompetentni mista.

4.1.1.1.1 reagoval jsem na ty


reagoval jsem na ty nesmysly, které prezentoval pan místostarosta. na vedení města pifku nemám, jen mi vadí, když někdo zneužije hlouposti ke svému obohacení. místo, aby se doprava z centra vytlačila, tak na jakýsi "obchat neobchvat" dáme radary, a většina místních bude zase jezdit centrem (já také). také jsem si nevšiml, že by někdo z radnice měl starost např. o děti, přecházející silnici u koupaliště, na Pražské, na Podolí, ... proč tam nejsou radary? proč tam ráno nestojí městská policie? nebyl by to takový zlatý důl, jako na tomhle nesmyslném přejezdu. co tahle u Mefritu zakázat vjezd kamionům do obydlené zóny, mají přeci důležitou vlečku přes silnici první třídy! radnici by mělo jít primárně o občany města, a to o všechny, ne jen o pár stěžujících si, protože bydlí zrovna u silnice. já u ní také bydlím, cca 30m od výpadovky na Č.L.

4.1.1.1.1.1 reakce


Musím souhlasit s tím, že nikde u škol ráno nestojí žádný Eman s plácačkou a nedává pozor na přecházející děti- asi proto, že je tam daná taky 30ka s dodatkem. To asi stačí...

Pořád se chceme chovat jako ostatní ve "vyspělých zemích", ale jak je naším zvykem, vybíráme si z toho jen to, co nás bude stát nejméně a na čem vyděláme co nejvíce.

4.1.1.1.1.1.1 jenže ta 30-ka je jen ve


jenže ta 30-ka je jen ve městě, na Pražské, u koupaliště nebo na Pšovce není! Na Podolí taky ne, je jen na debilním přejezdu, kde nikdo nikoho neohrožuje. A hluk rozjíždějícího se kamionu je určitě větší než přejíždění přejezdu 50-kou. Zajímalo by mě, zda existuje hluková studie, když se radnice tím hlukem tak ohání. 

4.1.1.1.1.1.1.2 Kdyby jen hluk rozjíždějícího kamionu...


Kdyby šlo jen o hluk. Ale nad tím, jaká je tam doprava a co dokáže udělat třeba rozjíždějící se AVIE (u té je o to asi nejlépe vidět i cítit), nad tím nikdo nepřemýšlel. Lidem z města vůbec nejde o lidi žijící u přejezdu. Když se byl starosta s kolegy podívat v Humpolci (alespoň myslím), kde tenhle radar už fungoval před tím a firma ho tam prezentovala, byli všichni úplně unešený tím, kolik se z toho dá vytřískat. Navíc si nemyslím, že je úplně legální, že ten radar a záznamy z něho spravuje sokromá firma.

4.1.1.1.1.1.1.1 Ty...


Panáčku, a uvědomuješ si, že na každým chápej na kterýmkoliv) nechráněným přejezdu máš jet max. 30 kmh? (už 50 m před)? Tohle platí už jakou dobu. Teď jsem dají radar, a ty se s můžeš s prominutím tak posrat, že snad radši budeš jezdit přes město nebo co? Snad většina lidí nemyslí jako ty, a myslí aspoň racionálně a  objektivně. Mimochodem, k tvé připosranosti z radaru připomenu, že je nastaven na 45 kmh (tzn. že tě sejme přibližně až od této rychlosti).  Je to stále takový problém jet pár metrů touto rychlostí? Jestli ano, tak pánbůh se mnou, ať tě nikdy nepotkám. A kup si plochu (letiště, okruh) kde si své egíčko (=malé ego) můžeš klidně vybouřit bez ohledu na radary.

Jo, a k těm lidem co tam bydlí: myslím, že si z nich ostatní můžou vzít příklad - semknuli se, a snažili se docílit svého, což o lidech na sídlištích se absolutně říci nedá.

PS: Myslím, že je rozdíl, když přejedete nerovnost na silnici 50 kmh nebo 30 kmh rychlostí - co se týče hlučnosti...  

 

4.1.1.1.1.1.1.1.3 Nejsem z Melnika a radar mi pije krev!!!


 Nestiham se divit, co si Vase mesto nedovoli. Jezdim pres Melnik celkem casto a snazim se dodrzovat predpisy. Nikoliv absolutne, ale snazim. Tento radar je vsak pouze prostredek zisku pro mesto. Lidem v okoli pomoci nema. Jestli se nepletu, cca pred rokem byla o asi 100 m blize znacka 30. Nerikam, ze jsem spomaloval na 30, ale jezdil sem podle tachometru 40. Neni ZADNY rozdil mezi rychlosti 30 a 40, respektive je naprosto zanedbatelny (kdo neridi, nemuze pochopit). Zpet k radaru. Znacka 30 zmizela, tudis logicky vsichni jedou 50. Radar navic castecne zakryva dopravni znacku prejezdu, penize podle informaci od Vas vybira soukroma firma... Tohle je fakt hnus. At ho tam kludne nechaji, nastavi ho na 50 a bude klid. Kdyz nekdo jede 60-70, tak at plati, ale ja tam jezdim vzdy do 50. Vcera to vyfotilo pritelkyni. Jela podle tachometru 46, takze skutecnou rychlost odhaduji na 43-44. At tam klidne ten radar nechaj, ale melo by tam byt durazny varovani a kdyby tam dali znacku 30, vubec nic by se nestalo. Jenze on by pak nekdo skutecne tech 30 mohl jet a mesto by melo hovno... Verdikt? Nikdy uz tam nepojedu. Beru to pres mesto! A doporucim to i vsem v mem okoli co tam jezdi. Nebudu totiz riskovat, ze pojedu 31 a ono me to vyfoti. Na 45 urcite nastaven neni!

4.1.1.1.1.1.1.1.3.3 Zase ten radar!


Rozčilujte se sám na sebe pane, na svou (nejspíš) neznalost. Jen připomínám, že na nechráněným přejezdu (o něm jste dostatečně brzy informován), byste měl jet 50 m před přejezdem nejvýše 30 kmh. Čili pakliže vám chybí značka, nevím, ale projeďtě si znovu zákon.

Nicméně - pakliže ten radar má mít nějaký preventivní účel, měla by tam být značka, která by o jeho přítomnosti včas informovala. To je nesporné.

Přesně na tomto případě je vidět, jak jsou lidi dneska deformovaný a krátkozraký pouze svým prospěchem, ale objektivita pohledu uniká. Ach jo. 

Obrázek uživatele Honzique

4.1.1.1.1.1.1.1.3.2 znacka


a kdyz uz tam bude ta znacka o mereni rychlosti, byl bys tam schopnej jet tech 30?

ja teda kdyz nekde jedu vice nez se ma, tak pocitam s trestem, takze se pak nedivim, kdyz je tam radar nebo hlidka (preci jen zname jejich zpusoby) a muzu bejt nastvanej tak akorat na sebe a na to, ze jsem mel smulu...a nechraneny prejezd = 30km/h...

aby nedoslo k nedorozumeni - jsem pro to, aby tam ta znacka o radaru byla z duvodu ferovosti a ucelnosti...

 

Obrázek uživatele LiPiss

4.1.1.1.1.1.1.1.3.1 souhlas


souhlasim s tebou, uz jsem to tu nekde psal... Taky jezdim zasadne pres mesto a kdyby to mel delat kazdy... potes koste. No a kdyz me to nase*e, tak jedu pres prejezd 20 a troubim, at si to ti aktiviste co tam bydli pekne uzijou. Kdyz si stezujou na hluk pri prejizdeni koleji... 

4.1.1.1.1.1.1.1.2 Jistě, na našich


Jistě, na našich silnicích je mnoho nesmyslů, vč. 30km/h na těchto přejezdech. Pamatuju dobu, kdy to byla vlečka a toto omezení neplatilo. A stalo se něco? Nic. Potom přišel podobný blbeček, jako ty a vymyslel tohle zhovadilé pravidlo. Jen aby si mohl namastit kapsu. Ono to totiž postrádá smysl. Když vymyslíš tisíc pravidel, tak je nikdo nebude dodržovat, to je jednoduchá logika. Jezdím podle své logiky: tak, abych nikoho neohrozil nebo neomezil! A místu, kde jde městu jen o prachy se zdaleka vyhnu!

Já přeci nepsal, že se tam nemá jezdit 30km/h, jen mi vadí způsob vymáhání tohoto pravidla! Proč v ostatních městech umísťují značku RADAR? Protože jedině tak se doprava zpomalí a k něčemu to bude i těm, kteří si to snížení přáli. Nejdřív pořádně čti a potom někomu nadávej, osle!

4.1.1.1.1.1.1.1.1 Jen takový názor


Bydlím na Pivovaru takže se mě problém hluku přímo nedotýká. Mám ale na tento problém také vlastní názor a tak jej hodím také do placu.

Stížnosti na hluk chápu. Pokud  je způsoben přejezdem přez vlečku (do Mefritu) tak mi nejlogičtější přijde takovýto přejezd nechat opravit a to i proto, že je tato trasa obchvatem, terý by měl udržovat plynulou dopravu a tím i co nejmenší zátěž pro občany žijící v této lokalitě. Druhou otázkou, plynoucí z mé neznalosti je jestli je přejezd stále vlaky využíván. Jestli jej tedy není možné zrušit úplně. Znovu ale podotýkám, že nevím jestli je využíván tak mě prosím nekamenujte.

Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že je tento radar (potažmo snížení rychlosti) takový čecháčkovský alibismus - je tu problém, šup sem s omezením... a ty občane koukej jak mám na mysli tvé dobro (a možná mi z toho i něco kápne...). Je to ale opravdu řešení?

Nejlepší řešení je jistě úplný obchvat, který je asi problém jinak už by tu byl. Dělat omezení na nejrychlejším rpůtahem města mi přijde jako pitomina a špatné řešení.

S těmi přechody máte pravdu v tom, že se s pravidly na nich ještě spousta řidičů nesžila. A to mohu posoudit i jako chodec i jako řidič. Často mi přeci zastavení nebo přibrždění nezabere téměř žádný čas. Jen ta ochota a ohleduplnost kdyby tu byla. Nevím jak to řešit ale obávám se že cedule ani radary nejsou tím pravým. Je to v lidech. 

Obrázek uživatele LiPiss

4.1.1.1.1.1.1.1.1.1 ...


souhlasím...

3 radar


Pro jistotu uz touto cestou nejezdim... 30km/h bych asi neudrzel... Cimz nemam na mysli ze jsem jeden z tech co jezdi po meste 100 kilometrovou rychlosti, ale 30 je proste na me moc (malo) Eye-wink

3.1 A moč ještě udržíš?


A moč ještě udržíš?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 jsem zvědavá


taky nás to tudle "vyblejsklo", podle tachometru jsme jeli tak 45, jsem zvědavá, za jak dlouho příjde od radnice papírek. pořádek muší bejt ;-)

osobně s omezováním rychlosti uvnitř obytných míst souhlasím, kdyby tam omezení nebylo, tak by tam jezdili všichni kilem, a to byste se divili, jak je to (zvláště v noci) slyšet (bydlím mezi vehlovickým "obchvatem" a dráhou a auta jsou slyšet daleko víc než všechny vlaky... ovšem zaplať pámbu za ten obchvat, ta představa, že by ty hromady aut jezdily dnes ještě pořád přes Mlazice ...)

2.1 hehe


Přišel, minulý úterý... 9 měsíců docela fofr, fotka z radaru se rodí jak dítě, lol Laughing out loud

 Jako doháje, jezdím slušně a že jsem na tomhle místě jel 42 km/hod (rozumná rychlost aby si tam člověk nerozflákal auto, 50km/h je moc rychle), nechápu problém... Jasně, je daná 30km/h, ale zrovna tady to fotit, čemu tím pomůžou. Městskou padesátku jsem samozřejmě nepřekročil a nepřekračuju nikde a ostatní jezděj ve městě 70 a víc. Proč mam kua zrovna já platit za 42km/h na přejezdu..

 Tenhle stát je fakt nelogickej.

Obrázek uživatele Honzique

1 rychlost


no kdyby vsichni jezdili pres 100km/h tak by ten prejezd doslova prelitli a zadnej hluk by nebyl:)

jinak jsem rad, ze funguje az od 9. kvetna, jelikoz jsem tam jel v nedeli 6. a nejak jsem na tu novinku opomnel...


https://www.traditionrolex.com/7