https://www.traditionrolex.com/7

 Kniha „Z kolébky do kočárku", vydaná Regionálním muzeem Mělník, získala dvě prestižní ocenění! | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Kniha „Z kolébky do kočárku", vydaná Regionálním muzeem Mělník, získala dvě prestižní ocenění!

Regionální muzeum Mělník vydalo počátkem prosince 2006 dlouho očekávanou knihu s názvem „Z kolébky do kočárku“. Publikace je odborným výstupem dlouholetého výzkumu,  studia pramenů a literatury autorky Mgr. Nadi Černé, odborné pracovnice Regionálního muzea Mělník, která se mj. specializuje na výzkum kočárků v rámci ČR a spravuje také rozsáhlou sbírku kočárků a vozítek. Kniha mapuje vývoj dětského kočárku u nás od počátku jeho sériové výroby, tzn. od poloviny 19. století až do 80. let století dvacátého.
Publikace „Z kolébky do  kočárku“, která byla vydána za finanční podpory Středočeského kraje, získala hned dvě prestižní ocenění. První z nich je Cena Svazu polygrafických podnikatelů – 2. místo za polygrafické zpracování firmou Trico, spol. s. r. o., Praha v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2006. Tato soutěž je vyhlašována Ministerstvem kultury ČR  a Památníkem národního písemnictví a hodnotí polygrafické zpracování a výtvarnou úroveň knih. V roce 2006 odborná porota vybírala ze 194 titulů.
Druhé významnější ocenění získala kniha Z kolébky do kočárku v Národní soutěži muzeí – Gloria musealis 2006. V pátém jubilejním ročníku této soutěže obsadila 2. místo v kategorii Muzejní publikace roku. Ohodnocení knihy je mimo jiné důkazem, že i v muzeích regionální úrovně lze pracovat na nosných výzkumech, které na ocenění dosáhnou.
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v Pantheonu Národního muzea za přítomnosti ministra kultury ČR a dalších významných osobností z oblasti kultury a muzejnictví dne 17. května 2007, tedy v předvečer Mezinárodního dne muzeí.
Regionální muzeum Mělník se soutěže Gloria musealis zúčastnilo již podruhé a to opět ve stejné kategorii.
Kniha je v prodeji v pokladně muzea, nebo ji lze objednat na dobírku na www.muzeum-melnik.cz , cena 390,- Kč.Ostatní

https://www.traditionrolex.com/7