Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zdravotní postižení nemusí znamenat prázdný život

NABÍDKA MĚLNICKÉHO SDRUŽENÍ STOJÍ ZA ÚVAHU

 

Sdružení pro zajištění budoucnosti postižených dětí existuje od roku 1999. Po celou dobu své existence hledá způsoby,  jak co nejlépe spolupracovat s rodinami, v nichž jsou kombinovaně zdravotně postižení příslušníci a jak těmto postiženým zajistit životní náplň – seberealizaci.

Takové osoby zpravidla potřebují po absolvování školní docházky speciální zaměstnání, rehabilitaci,  udržovací vzdělávání, vychovatelskou péči a podobně. V těchto dnech se blíží okamžik, kdy bude znovu otevřen denní stacionář, který byl v provozu od 3. března 2003 do 30. března 2007 v Základní škole praktické a základní škole speciální a sídlil v Cukrovarské 2068, v Mělníku - Rousovicích. Snahu sdružení podpořila svým rozhodnutím ze 2. května 2007 i Rada města Mělníka.

 

Jakým klientům bude stacionář otevřen

Naši klienti zpravidla mají kombinované zdravotní vady skládající se z mentálního postižení a dalších různých nemocí. Věkové pásmo nelze jednoznačně stanovit, neboť „mentální“ věk  tyto klienty značně přibližuje. Klienti docházeli povinně do školy, ale nezvládli by již další vyučení.  Věková hranice tady není rozhodující. Posoudit schopnost pobytu lze nejlépe po jakési zkušební době.

 

Zajištění odborného zdravotního a vychovatelského  dohledu

Z programu pro naše klienty mohu jmenovat například poskytování osobní asistence, pomoc při zvládání úkonů péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, pomoc při zajištění stravy, sociálně terapeutické činnosti, ergoterapeutické činnosti (tedy léčba prací), výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti,ergoterapeutické činnosti (tedy léčba prací podle individuálních schopností), výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti.

 

Nebudeme přitom začínat od nuly

Chtěli bychom navázat na zkušenosti stacionáře, který už čtyři roky fungoval. Mimo jiné budeme opět vystavovat výsledky práce klientů, například na radnici, či výrobky při různých příležitostech prodávat. Věříme také v další spolupráci se supermarketem Tesco ve veřejných sbírkách…

 

Vybavenost pro péči

Místnost je kvalitně vybavena jak pracovními stoly, tak  rehabilitačními předměty, například rotopedy či gymnastickými míči,  i sedačkami pro odpočinek.V prostorách školní budovy budeme mít k dispozici dílnu, kuchyňku, tělocvičnu, zahradu apod.  Četné budou i zdravotní vycházky či výlety - možná i za hipoterapií .

 

Stálá i nárazová docházka

Navštěvování stacionáře může být jak denní, tak i příležitostné. Denní docházku uvítají zpravidla rodiče, kde nemají možnost pomoci od prarodičů, známých a přitom jsou oba zaměstnaní. Chceme ale pomáhat na několik dní či jen hodin v měsíci i rodinám, kde jsou s postiženými takzvaně doma, ale občas se potřebují uvolnit pro vyřízení různých záležitostí, kvůli vlastnímu onemocnění a podobně. Rozvrh péče přitom bude přizpůsobován potřebám klientů – například od sedmé či půl osmé ranní do čtrnácté až patnácté hodiny.

 

Zájemci o informace se mohou obrátit na tel.č. 315 623 882, 603 474 959, 603 478 881,

na e-mail:[email protected], www.spoluzaci.cz/502534.

 

Ing. Vlastimil Kvis, předseda občanského sdružení,

Sdružení zabezpečující budoucnost postižených dětí Mělník

 Město - z radnice