Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Rozšíření nabídky turistických propagačních materiálů

Letošní turistická sezóna přináší další tři barvy do souboru propagačních materiálů pro návštěvníky našeho města a regionu.

Vínová barva napovídá, že tématem tohoto letáčku je mělnické vinařství a vinobraní. V českém, anglickém a německém jazyce se návštěvník seznámí se stručnou historií pěstování vinné révy na Mělníku a něco o tom, jak se vyvíjela podoba slavnosti vinobraní. Celkový náklad je 25 000 výtisků.

Modrý letáček s názvem Tipy na výlety zavede turistu do širšího regionu  Mělnicka a CHKO Kokořínska. Textem i fotografiemi jsou představovány nejvýznamnější architektonické památky, přírodní zajímavosti a další turistické atraktivity. Letáček vychází v celkovém nákladu 80 000 ks v 6 jazykových mutacích (čeština, angličtina, němčina, ruština, francouzština a holandština).

Posledním z celé série je zelený „Průvodce městem Mělník“. Vychází také v 6 jazykových mutacích v celkovém nákladu 36 000 ks a provede návštěvníka Mělníkem, jeho historickými památkami a upozorní i na některé zajímavosti, které jsou před veřejností skryty nebo je možné je spatřit až při pozornějším pohledu.

Všechny letáky, které jsou poskytovány zájemcům zdarma, budou k dispozici nejen v Turistickém a informačním středisku v Mělníku, ale i v infocentrech ve Mšeně, v Doksech, v Dubé a v Úštěku.

Od května jsou ve městě ( parkoviště v ul. Vinohrady Karla IV. a v ul. Klášterní před autocampem) nainstalovány dva nové  informační panely s  plánem centra Mělníka a informacemi o nejvýznamnějších turistických památkách.

Výše uvedené aktivity jsou spolufinancovány Evropskou unií ze Společného regionálního operačního programu ve výši 90ti procent nákladů v rámci realizace 2. etapy projektu „Rozvoj služeb cestovního ruchu na Mělnicku“.

Mgr. Zuzana Jansová

vedoucí Odboru školství a kultury

Městský úřad MělníkMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Travicka

3 souvislost


s dny evropskeho kult. dedictvi ani tak nema, jako spis s tim, ze se slavi 110 let od postaveni kostela, 105 let od prichodu prvniho farare na Melnik a 70 let od postaveni Husova domu:)

Obrázek uživatele Travicka

2 trochu mimo


Tohle je fakt super! A tak me v souvislosti s tim mozna trochu mimobezne napada, ze v evangelickem kostele je takova mala vystava historie kostela a Husova domu. Je to hezky udelane a celkem zajimave, i treba se stavebnimi plany kostela a tak.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1 Husův dům


a jak dlouho ta výstava potrvá? má ta výstava nějakou souvislost s Dny evropského dědictví, které se letos v září mají věnovat architektuře 20. století?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 Klobouk dolů ...


Klobouk dolů před tím Průvodcem. Konečně něco, za co se město nemusí stydět. Skoro je "škoda", že se tato knížečka bude rozdávat zadarmo - dát za takovouto knížečku pár korun, to by nikdo jistě dvakrát nepřemýšlel... Takto se (dle mého odborného pohledu) náklad velice rychle rozebere, a lidi to moc neocení.. Jako nic, co je "zadarmo".
JEN TAK DÁL!