Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Dnes proběhlo slavnostní vyhodnocení akce Bez přilby na kole nepojedu!

Ve čtvrtek 21.6. v 10:00 hodin  proběhlo  v obřadní síni mělnické radnice, za účasti vylosovaných dětí a jejich rodičů a zástupců mělnických škol, slavnostní vyhodnocení akce Městské policie Mělník  Bez přilby na kole nepojedu! Akce se zúčastnily všechny mělnické základní školy včetně Základní školy praktické a speciální a Gymnázia Jana Palacha Mělník.

Všechny přítomné uvítal pan starosta Mgr.Miroslav Neumann, který vyzdvihl preventivní práci MP Mělník a zdůraznil nutnost  posílení bezpečnosti dětí v silničním provozu, což byl hlavní cíl této akce.

Pan ředitel MP Mělník Svatopluk  Zachoval dětem připomněl, jak akce probíhala a seznámil je s tím, kolik dětí strážníci zkontrolovali.

Strážníci sledovali ve všech částech města Mělníka od 1.5.do 15.6. 2007, zda  děti ( ve věku 10 – 15 let) na kolech nosí přilbu. Jde o děti, které se už samy mohou pohybovat na silnici bez doprovodu dospělých. Sice je povinnost nosit přilbu uzákoněna, ale ne všichni tak činí. Přímo na místě s nimi probrali povinné  základní vybavení kola  a předali jim leták s informacemi, jak se pohybovat na kole na silnici. Děti, které měly přilbu při jízdě na kole na hlavě, zařadili strážníci do losování o krásné ceny.

Celkem strážníci zkontrolovali 102 dětí, z toho jich bylo 85 zařazeno do losovacího bubnu. Některé děti byly zkontrolovány 2x – to bylo ve 4 případech), pak šlo o děti mladší 10 let ( 9 případů) , tři děti byly mimomělnické a jedno dítě jelo bez přílby.

Vlastní slosování podle přísných regulí proběhlo již v úterý 19.6. a s jeho průběhem seznámila všechny přítomné paní radní Dušana Dolejšová, která lístečky se jmény dětí z losovacího bubnu tahala.

Přítomen byl i zástupce firmy Mountfield ( výhradní sponzor akce) – pan Petr Hlaváč, který spolu s panem starostou předávali dětem ceny.

 

Přímo na místě v obřadní síni byla vylosována škola  - ZŠ Mlazice, která dostala GPS navigaci na kolo a mapu GPS – ČR  - v celkové hodnotě 3 000Kč.

 

Vítězové:

1.cena - Adéla Válová, ZŠ Mlazice  - horské kolo    v hodnotě 10 000Kč, cyklocomputer a další vybavení 

2. cena – Martin Vaňura, ZŠ Jungmannovy sady- přílba, batoh, cyklocomputer a další vybavení

3.cena -  Nikola Demetrová, ZŠ Mlazice - cyklocomputer a další vybavení na kolo

                                   

4. cena  - Jan Mládek, ZŠ J.Seiferta  - cyklocomputer a další vybavení na kolo

5. cena - Vojtěch Žejklic, ZŠ Mlazice   - brašna  na kolo a další vybavení

6.cena – Tomáš Zeman, ZŠ J.Matiegky  - cyklocomputer a rukavice na kolo

7. cena - Kateřina Hrabáková, ZŠ Jungman. sady - cyklocomputer a rukavice na kolo

8. cena - Daniel Kotek, ZŠ praktická a ZŠ speciální - cyklocomputer a rukavice na kolo

9. cena -  Barbora Sádlová, Gymnázium J.Palacha  - zámek na kolo a cyklistická láhev   

10. cena – Anna Sádlová, Gymnázium Jana Palacha - zámek na kolo a cyklistická láhev               

Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice