Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Bezpečnostní opatření Richard


Čtrnáctého března letošního roku se na území, které místně spadá pod policejní Obvodní oddělení Kralupy nad Vltavou a Neratovice uskutečnilo preventivně bezpečnostní opatření, zaměřené na odhalování a prevenci zejména majetkové trestné činnosti a trestných činů a přestupků na úseku omamných a psychotropních látek. Dále pak na pátrání po hledaných osobách a věcech pocházejících z trestné činnosti. Akce skončila v časných ranních hodinách následujícího dne.

Opatření se zúčastnila zhruba dvacítka policistů z Územního odboru Policie ČR Mělník. Své zástupce zde měly pořádkové složky, dopravní inspektorát a kriminalisté. Navíc byli nasazeni dva policejní psovodi a jejich čtyřnozí pomocníci vycvičení k odhalování drog.

Policisté zkontrolovali jednasedmdesát osob a pětačtyřicet motorových vozidel. Zaevidovali dva trestné činy, a to maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. Dále uložili sedmnáct blokových pokut v hodnotě zhruba 3 000,-Kč, za přestupky v dopravě a jeden přestupkový delikt oznámili správnímu orgánu. Za pomoci speciálně vycvičených psů odhalili jednoho držitele omamné a psychotropní látky konopí. Vzhledem k zajištěnému množství byl tento skutek vyřešen s hříšníkem na místě, uložením blokové pokuty. Během akce nebyly odhaleny žádné hledané osoby, ani věci pocházející z trestné činnosti.Zpravodajství