Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Veltruským parkem se letos poběží už po šestnácté


Letošní běh pro úplně všechny věkové kategorie pořádá veltruská Asociace sportu pro všechny spolu s místním Sokolem. Poběží se v sobotu 26. dubna 2014, letošní start však nebude jako obvykle v místním letním kině, nýbrž přímo na louce pod zámkem.

Veltruský den plný běhu je vhodný úplně pro všechny, jsou vypsány kategorie od nejmenších dětí s doprovodem rodičů, předškolní děti, žactvo základních i středních škol, dospělé, jakož i pro běžce v seniorském věku.

V přibližně desetiminutových intervalech začnou krátce po desáté hodině startovat jednotlivé kategorie dětí a žactva, na tyto s ohledem na věk čekají tratě od 50 do 1500 metrů. Na již dospělé běžce dojde řada v jednu odpoledne, kdy odstartuje závod na 3400 metrů, o tři minuty později vyrazí na 5,5km trať ženy a rovněž tak účastníci hlavního závodu v délce deseti kilometrů.

Přihlásit se můžete ihned na stránce www.aspv.veltrusy.cz/prihlasky, případně v místě konání, avšak nejpozději 15 minut před startem konkrétní kategorie. Startovné činí 20 Kč pro děti a 100 Kč pro dospělé, pro přihlášené až na místě pak 40 Kč pro děti a 150 Kč pro dospělé.

Již zkušení pořadatelé velmi naléhavě prosí: „Letos určitě přijeďte s dostatečnou časovou rezervou“. Vzhledem k aktuální dopravní uzávěře do centra Veltrus se doporučuje buď projet kolem budovy kláštera a poté vpravo kolem kanálu až na velké parkoviště před kempem a poté veltruský zámek opět doprava pěšky obejít. 

Přímo do centra Veltrus lze aktuálně také snadno projet „zadem“ od rafinerie a poté zaparkovat například vedle místní radnice nebo hned po vjezdu do Města Veltrusy zahnout doprava a projet podél zahradnictví Jelínek a poté doleva k parkovišti u letního kina. Z centra Veltrus je nejvýhodnější pak pěšky projít hlavní branou do zámeckého parku a průhledem mezi stromy již uvidíte na novou „startovní“ louku za zadním zámeckým traktem, která se nachází mezi jezírkem Špígl a zámkem.

Pokud přijedete do Veltrus s dětmi, tak vězte, že po účasti na běhu můžete své potomky vzít ještě do protějšího zámku Nelahozeves, kde bude souběžně probíhat již 12. ročník  zdejších „Hrnčířských a řemeslných slavností“..

(mat)

Veltrusy: Běžecké propozice včetně dopravních omezení 2014 ke stažení http://aspv.skolaveltrusy.cz/storage/behparkem/140223_XVI.BP_propozice.pdfZpravodajství