Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Ufoni jsou tady

V mírném předstihu dorazilo konkurenční CDMA připojení na internet (a VoIP volání) Mobilkomu. Jak je rychlé?

Velmi. Zatím není problém naměřit 1,5 Mbps a stahovat soubory rychlostí 200 KBps, spojení je stálé. Pro rychlost je důležité, jestli máte modem v rohu místnosti nebo přímo u okna, v horším případě může být naměřená hodnota také jen 90 kpbs. Proto je přibalený malý, dobře stíněný USB prodlužovák. Předpokládá se 400 - 700 kbps i v budoucnu.
Modem
Instalace pro PC je jednoduchá (o Macu se nikde nemluví). CD obsahuje ovladač, program pro připojení k síti, v krabičce je barevný a velmi český návod. Po nainstalování je třeba zavolat na 212 23 23 23 a požádat o aktivaci, může trvat několik minut až 24 hodin. Modem je podle FAQ Ufonu dotovaný, je možno zaplatit i plnou cenu (ale nevíme jakou) a zbavit se tak dvouletého závazku.
Dostáváte telefonní číslo (s VoIP předvolbou 910), ceny jsou srovnatelné s ostatními VoIP operátory, přibližně poloviční oproti běžným tarifům monopolu. Pro telefonování můžete využít lehké, stejně jak modem jedovatě zelené handsfree.

Shrnutí - funguje to, je to rychlé, nainstaluje to každý a není to drahé. Nečekejte, že budete mít kvalitní signál v Mělnické Vrutici, okolo Kokořína, na cestě do České Lípy a na dalších místech, kde to mají rádiové vlny těžké. Ve všech ostatních případech máte internet do kapsy - stačí vzít modem, CD a připojíte se kdekoli. Jen u levnějšího tarifu budete asi muset tahat celý Ufonův telefon Smiling


Technika / Inet

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 miluju češtinu


Smiling co to znamená "velmi český návod" ?

1.1 "Velmi český návod"


Já bych tipnul, že některé výrazy v tom manuálu budou natolik počeštěné, že člověk, který se kolem komunikací a komunikačního HW pohybuje, bude chvilku muset popřemýšlet, co tím chtěl autor říci.... Čeština je krásný jazyk, ale to, co dokáží občas "přeložit" je děsivý.. Laughing out loud

// Mimochodem, nevíš, jak to bude se signálem ve Vavřinči? Díky.