Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělničtí "sou-druzí"

F1Sports.cz KART RACE má za sebou šestý podnik, který proběhl tuto sobotu na okruhu SK TOP KART Cheb. Jednalo se o vytrvalostní závod na 2x 90 minut, přičemž v každém z obou závodů musel každý tým minimálně jednou vystřídat všechny své jezdce. Předpověď počasí hlásila přeháňky, takže jsme byli připraveni na mokrý závod. Počasí se ale "vyřádilo" večer před závodem a tak se ráno startovalo pouze na vlhké trati, která ale rychle osychala zásluhou nehezky pálícího sluníčka.

Mělníček.cz Racing Team startoval do první devadesátiminutovky ze sedmé pozice na startu a začínal Mirek Ullman, kterého v 38. minutě vystřídal Libor Horák. Za dalších dvacet minut nastoupil k poslednímu stintu Jakub Chlouba a dovezl tým na pátém místě. Druhou devadesátiminutovku odstartoval opět Mirek z pátého místa na roštu. Během necelých pěti minut se dostal po několika vynikajících předjížděcích manévrech do vedení a začal všem soupeřům výrazně odjíždět. Jeho časy byly přibližně o jednu vteřinu rychlejší, než časy soupeřů! Po 40ti minutách ho za volantem vystřídal Jakub s náskokem 30 vteřin, pokračoval dalších 40 minut a předával volant Liborovi s náskokem cca 7 vteřin. Je potřeba upozornit, že Jakuba stíhal vedoucí muž průběžného pořadí jezdců Pavel Klouda, který jel velmi čistě a hlavně velmi rychle. Dvě kola před cílem zaútočil jezdec 3K Racing Teamu na cílové rovince a dostal se před Libora.

Libor: "Chtěl jsem si držet vnitřní stopu, abych byl ve výhodě v nájezdu do pravotočivé zatáčky po cílové rovince, ale neuvědomil jsem si, že na vnitřní stopě je malá louže s vodou. Projel jsem louží, kára ztratila grip a do zatáčky jsem musel jít na brzdy mnohem dříve, než Pavel. Kdybych to neudělal, tak by jistě došlo ke kolizi a oba bysme mohli mít po nadějích na dobrý výsledek. Mrzí mě to, byla to školácká chyba. Ale druhé místo ve druhém závodě nám nakonec stačilo k dobrému celkovému výsledku."

Mělníček.cz Racing Team nakonec vybojoval druhé místo celkově, což je pro něj historicky nejlepší umístění. V celkovém pořadí sezony 2007 se posunul na čtvrté místo, o které se dělí s týmem SHIKARI Racing. Do konce sezony zbývají poslední čtyři závody a týmu schází na celkový bronz pouze jeden bod.