Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Test odolnosti 2014 – rekapitulace


   Devatenáctého června, letošního roku se na Kokořínsku uskutečnil pátý ročník extrémního vytrvalostního závodu určeného pro příslušníky pořádkových jednotek, Policie ČR a dalších složek Integrovaného záchranného systému, Test odolnosti 2014, o putovní pohár starosty města Mělník. Klání se nakonec zúčastnilo sedmnáct pětičlenných družstev, z toho čtyři družstva žen. Soutěžící byli ze Středočeského, Severočeského a Jihomoravského kraje.

   Počasí závodníkům tentokrát přálo a s nástrahami trati, měřící skoro jednadvacet kilometrů, na které čekaly úkoly ze zdravovědy, topografie a prověrky fyzické kondice se vypořádali takřka všichni. Ženy soutěžily na poloviční distanci.

   V podvečerních hodinách bylo jasno o vítězích i poražených. Nutno říci, že vzhledem k náročnosti trati a podmínkám byli vítězi všichni, kteří se závodu zúčastnili. Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Ženy: 1. Územní odbor PČR Mělník

          2. IZS Litoměřice

          3. Územní odbor PČR Mladá Boleslav

Muži: 1. Hasičský záchranný sbor Mělník

          2. Územní odbor PČR SKPV Mělník

          3. Hasičský záchranný sbor Škoda a.s. Mladá Boleslav

   Soutěž mužů přinesla, poprvé v historii, i tzv. rozstřel. O třetí místo svedla závěrečný souboj (závod raftů přes harasovský rybník a zpět) družstva mladoboleslavských profesionálních hasičů a policistů ze Školícího policejního střediska PČR StčK. Sadská.   

   Ceny třem nejlepším týmům v obou kategoriích předali starosta města Mělník MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru PČR Mělník plk. Ivan Žučenko.  

   Velký dík pořadatelů a soutěžících patří vedení Krajského ředitelství PČR, Středočeského kraje a starostovi města Mělník, MVDr. Ctiradu Mikešovi, za záštitu akce a finanční podporu. Dále pak se sluší poděkovat dalším partnerům akce:

  • Signál Rádio a Rádio Patriot – p. Marek Holý
  • Asociace dobrovolných záchranářů ČR Praha – p. Lukáš Tláskal DiS.
  • Lokalizační záchranná služba – p. Damian Kajaba
  • Zdeněk Moc – zajištění lanového centra
  • Hasičský záchranný sbor Mělník
  • Hasičský záchranný sbor Škoda auto a.s. Mladá Boleslav

Nejlepší týmy si kromě mimořádného zážitku odnesly i věcné dary, které pořadatelům laskavě poskytly firmy:

  • Alfa Tactical Plzeň
  • Amonistar s.r.o. Praha
  • Rösler Praha, spol. s.r.o.
  • Red Bull Česká republika, s.r.o.

Poděkování míří i k majiteli přírodního areálu a rybníka Harasov a Správě CHKO Kokořínsko, bez jejichž pomoci by se uvedené klání nemohlo konat v tak zajímavém prostředí.

  

Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství