Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělnický vinařský běh na 10 km odstartuje za necelý měsíc. V sobotu 27. září.

Mělník 31. srpna 2014 - V sobotu 27. září 2014 v 11 hod. odstartuje první ročník Mělnického vinařského běhu na 10 km. Startuje se na návsi v Hoříně u Mělníka, zázemí pro závodníky poskytne AFK Hořín. Závodníci poběží dva pětikilometrové okruhy u plavebního kanálu a Labe s krásnými výhledy na mělnický zámek a vinice. Trať je jednoduchá a velmi vhodná i pro začínající sportovní nadšence. Po zahájení hlavního závodu odstartují krátké dětské běžecké závody v hořínském parku.

"Účast zatím potvrdila více než dvacítka závodníků. Většina se zřejmě rozhodne na poslední chvíli podle počasí. Slunný závěr září vybízí ke sportovnímu zápolení a všichni závodníci mohou po dokončení vinařského běhu pokračovat rovnou na vinobraní. Po pěti úspěšných ročnících Mělnického terénního duatlonu na Chloumku jsme se letos rozhodli přenést sport blíže k centru Mělníka a přiblížit ho všem. Ne každý si troufl na kombinaci kola a běhu," říká ředitel závodu Robert Klust.

Po úvodní části trati – běhu Hořínem následuje běh přes plavební komoru na tzv. Úpor. Potom zpět a opět podél kanálu a Labe až ke starému mostu. Odtamtud zpět hořínským zámeckým parkem na náves.

"Pro děti od 4 do 14 let jsme připravili krátké běžecké závody ve třech kategoriích. Kromě toho vyhlašujeme zvlášť hodnocenou kategorii hlavního závodu pro příslušníky bezpečnostních sborů a další zaměstnance složek integrovaného záchranného systému, například záchranáře nebo městské policisty," doplnil Klust.Sport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Alexander Klimeš

3 Pěkná akce


Běžců bylo tak akorát, mohlo být i více, ale asi se nedokázali tak rychle poprat s pátečním příjmem bílého jako jiní.

Hezký závod, hezké počasí ...

Obrázek uživatele Alexander Klimeš

2 To snad abych si taky


To snad abych si taky šel vyběhnout, když je to tak blízko; 46ka na krku, nejvyšší čas se začít udržovat.

 

 

1 Odkaz ;)


Ještě se běhuchtivým bude hodit odkaz na registraci www.vinarskybeh.cz