Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Jak je to nyní s možností darovat krev a plazmu na Mělníku

Do mělnického odběrového střediska, které se nachází v přízemí polikliniky Mělník, chodí dárci bezplatně darovat krev a její složky. Je naší snahou vytvářet dárcům krve co nejoptimálnější  podmínky, vždyť si to za svůj uvědomělý čin také zaslouží.  I proto jezdíme za dárci co nejblíž do místa jejich bydliště (do Brandýsa n.L., Čelakovic n.L., Neratovic, Mšena, Odolena Vody, Nymburka).  Je naší snahou vytvářet dárcům krve co nejoptimálnější podmínky, vždyť si to za svůj uvědomělý čin také zaslouží.

Bohužel, ne ve všem můžeme dárcům krve vyhovět, ač bychom velmi chtěli. Technické možnosti odběrového střediska Mělník nadále neumožňují při odběru plazem  vyhovět přísným požadavkům na správnou výrobní praxi. Bylo proto rozhodnuto, že se bude nadále plazma odebírat jen tam, kde je možno požadované podmínky zajistit. Věříme, že toto je i zájem všech našich dárců.  Optimální podmínky, jako včasné šokové zmrazení plazmy na předepsanou teplotu a její další skladování při velmi nízké teplotě, dokáže nadále, v nemocnici Mladá Boleslav, jejíž součástí mělnické odběrové středisko je, zajistit pouze hematologicko transfuzní oddělení Mladá Boleslav. Sem mohou nadále zájemci přicházet darovat plazmu. Na Mělníce přibydou další jeden až dva  dny v měsíci, kdy bude možné

darovat krev. Z každé odebrané krve se při jejím dalším zpracování v Mladé Boleslavi odděluje plazma, takže i nadále budou naši mělničtí dárci poskytovat tolik potřebnou krev a tím také plazmu, která je používána nejen přímo pro pacienty, ale také pro výrobu léků.

Všem našim dárcům děkujeme.

Informace o termínech odběrů jsou zveřejňovány na www.cckmelnik.cz.

 

Hana Harbichová – odběrové středisko Mělník

Alena Herinková – Český červený kříž  MělníkMěsto - z radnice