Tip: Nemáte kam kliknout? A co tohle?
Bowling Ludmila 2017

Kamery - kde všude nás sledují?

Položil jsem si tuto otázku na sklonku minulého roku. Co to je, kde to žijeme. Sledují nás kamery opravdu úplně všude, na silnicích, po městech, na pracovištích, u telefonních zvonků. Ale proč v restauraci a navíc proč skoro veřejně. Sleduje tak majitel restaurace (soukromý subjekt) kolik toho vypijete nebo snad s kým tuto restauraci navštívíte?

No to snad ne.

Asi proto aby ochránil svůj majetek - tomu rozumím ale proč na display s tímto záznamem má koukat celý lokál. Kde je tedy hranice mezi ochranou majetku a ochranou soukromí. Možná se chlapy dočkáme toho, že půjdeme na pivko a žena si koupí od restaurace on-line přenos a bude nás sledovat na své chytrém telefonu z kavárny bez kamer. 

Ano bez kamer, je to svobodná volba každého z nás kde si to svoje pivko vypijeme nebo s kým si dáme oběd či večeři. Ale já jsem zásadně proti tomuto sledování, šmírování, špehování nebo jak tuto praktiku správně nazvat, rozhodně se však kvůli tomuto zařízení necítím při pití pivka s gulašem se šesti bezpečněji.

Na internetu jsem hledal jak to s kamerami je snad jen jeden příspěvek za všechny:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/hoste-v-restauracich-casto-nevedi-ze-je-sleduji-kamery--1172115

 

Dejte vědět jak se k tomuto tématu stavíte nebo jaké máte zkušenosti.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele malý princ

2 Něco je taky tady...


1 Kamery - kde vude nás sledují.


Asi budu tzv. mimo mísu, ale viděl někdo z Vás film Borneovo ultimátum? I když ten film je možná přitažen za vlasy,ale jak se říká ,  není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu. Nebo se snad mýlím?