Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Pomlouvat se nevyplácí


   Mělničtí policisté sdělili pětadvacátého února, letošního roku, podezření ze spáchání trestného činu pomluva třiačtyřicetileté ženě.

   Podezřelá v polovině února 2012 uveřejnila prostřednictvím tisku svoji výpověď, týkající se týrání ze strany svého o rok mladšího bývalého manžela. V článku popisovala chování muže jako brutální, které jí vedlo k myšlenkám na sebevraždu. Popisovala, jak několik let musela čelit bití, psychickému teroru a hrozbám zabití, před kterým jí zachránil až útěk z domova. Magazínu, ve kterém výpověď vyšla, bylo prodáno přes 59 000 kusů.

   Na dvaačtyřicetiletého muže bylo navíc podáno trestní oznámení a ten se nakonec pro podezření ze spáchání trestných činů týrání osoby žijící ve společném obydlí a nebezpečné vyhrožování dostal až před soud. Soudce Okresního soudu došel však k závěru, že se obvinění nezakládají na pravdě a obviněného zprostil viny v plném rozsahu. Jeho verdikt byl následně potvrzen v odvolacím řízení i Krajským soudem. Rozsudek nabyl právní moci na konci května 2014.

   Žena přesto se svým příběhem vystoupila v září téhož roku v televizním pořadu, kde při charitativní akci na podporu obětí domácího násilí uvedla, že čelila ze strany bývalého chotě alkoholika vyhrožování zbraní a zabití zastřelením.

   Podezřelá tak prostřednictvím tisku a televize uveřejnila nepravdivé a lživé informace, týkající se poškozeného, které byly způsobilé značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit jinou vážnou újmu. Za uvedený skutek je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství