Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nový chodník v Mladoboleslavské ulici už je zničený

Dlouhá léta si obyvatelé Mladoboleslavské ulice přáli chodník, aby mohli bezpečně chodit domů podél této velmi frekventované silnice. V roce 2006 se dočkali zahájení prací na výstavbě chodníku, který spojil Mělník a Skuhrov. Akce byla složitá, časově i technicky velmi náročná, neboť, než se mohl položit chodník ze zámkové dlažby včetně nového osvětlení, musela se vyřešit přeložka vodovodu, kanalizace v ulici Na Stráni v části od Růžové po Mladoboleslavskou a napojení dešťové kanalizace ve Skuhrově.

Celou akci za 13 milionů korun dokončila firma Šnajdr stavby Mělník, s.r.o. letos v létě.

Bohužel, znovu se potvrzuje, že nikdy se člověk všem lidem nezavděčí a už nyní se ozývají kritické hlasy, že dříve to bylo lepší, že si každý mohl parkovat, kde chtěl podél silnice a nyní to nejde.

Na chodníku se opravdu parkovat nesmí, není na to totiž uzpůsoben a už se také řeší první zásadní poškození tohoto nového díla, kdy fekální vůz nezajel do vjezdu k domu, kam byl objednán, ale zaparkoval na chodníku a celý ho rozdrtil. Již se jedná s firmou o nápravě škody.

Chodník je proveden ze šedé zámkové dlažby ( výšky 6 cm), která je určena na výstavbu chodníků pro pěší a nesnese zátěž automobilů. Červená dlažba, která se používá na vjezdy do domů a ke garážím, je 8centimetrová a je pojezdná. Podkladní konstrukce vjezdů a chodníků jsou rovněž rozdílné.

Denně zde na chodníku parkuje řada osobních vozů tak, že se dá jen stěží po novém chodníku projít, o tom, že by zde měla projet třeba maminka s kočárkem, ani nemluvě. Někteří pro změnu parkují na zatravněné ploše.

Na druhou stranu si mnoho občanů nový chodník chválí a stará se o něj – někteří ho dokonce zametají a kolem nasázeli květiny.

Město zde investovalo skutečně nemalou finanční částku pro zlepšení kvality bydlení v této lokalitě a je škoda, že někteří občané dávají tak jasně najevo, že si toho absolutně neváží.

Odbor správy majetku a služeb MÚ Mělník


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Travicka

4 MF Dnes


Prave jsem docetla temer identicky clanek v dnesni MF Dnes v priloze Stredni Cechy podepsany Evou Kučerovou s přispěním Lucie Zikmundové. Tak kdo ho teda napsal? Dusty? Nebo o 14 dnu pozdeji Eva Kucerova?

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.1 tisková zpráva města


dusty ty tiskové zprávy pouze vkládá na Mělníček...

určitě to bude (bylo?) i v Mělnicku (zase identicky) a v měsíčníku Radnice... Akorát že v novinách to neoznačují za tiskovou zprávu města, ale za vlastní výtvor Eye-wink (nějakou činnost vykazovat musej, no ne?)

3 Pravomoce


Tak jak je zde opět názorně vidět, město jako majitel, které vynaložilo nemálo prostředků na rekonstrukci tohoto stavebního díla opět zanedbalo svou právní povinnost se o toto dílo také starat. Pakliže město provozuje městskou policii a v tuto chvíli i kamerový systém, mělo by ubývat těchto majetkových činů. Vždyť je přeci velice snadné dát dvěma nebo jen jednomu MP proplacenou cestu soukromým vozem po katastru města (když už máme málo vozů na tuto činnost) a zdokumentovat a rozdat pokutové lístky. Za jeden večer by měl hříšníků plno. Svědomí čisté- ulice čisté!

Je to opravdu takový problém?!! 

2 Lidi leností nevědí


Lidi leností nevědí coby... Na jedný straně chtějí chodník, a pak se po něm nedá chodit kvůli tomu, že je pohodlné tam parkovat. Vsadil bych se, že na něm parkují i ti, co ho tam jakože moc moc chtěli. Bezohlednost řidičů je nebetyčná. Sousedé, napoměňte ty nezdvořáky! Nikdo jiný to za vás totiž neudělá, a co si člověk neudělá, to nemá.

1 Pigs!


Nekompromisně každý den pokutovat, oni by se to ti řidiči odnaučili stát na chodníku! Prasata. Kdyby jim tu plechovku někdo objel klíčem (nebo kovovou konstrukcí kočárku), to by nadávali... Ach jo, lidi furt nadávají, ale když už se něco vybuduje v dobrém slova smyslu, tak si toho většina neváží.

1.1 A tak nás vidí sousedi.


Ačkoliv se nám zdá, že už je po sezoně a kemp se vyklidil, stále ještě kotví dole na Labi německé lodi, přijíždí autobusy a cizinci se ještě nevytratili. Zrovna včera jsem besedoval s jedním důchodcem z Hamburku na Vrázově vyhlídce, a řeč se točila samozřejmě kolem řek, jejich délky, kanálu apod. Mimochodem, víte jak daleko je po Labi do centra Hamburku ? Je to 729 km, a pak následuje ještě 125km dlouhá délta, široká 2.5-15km. A nakonec se ten člověk podíval na ty posprejované patníky, divil se, co vlastně dělá policie a zeptal se ironicky, jak už je to dlouho, co tu skončil komunismus. To se člověk docela zastydí a jsem zvědavý, jak dlouho vydrží to nově dělané zábradlí pod Zámeckou vinicí.

Dnes jsem pro změnu viděl fotky nábřeží v Poděbradech, a pak jsem prošel parkem za hasičárnou, kde byly v parku u laviček uražená opěradla. To je nebe a dudy. Dost to člověka naštvalo a pomalu jsem si říkal, co asi chceme komu ukazovat, když si nejsme schopni ve městě řadu věcí uchránit před vandali. A tak se nemůžeme divit, když odtud odjedou návštěvníci a turisté s podivnými dojmy. A to nemluvím o tom, jak se mi nedávno podařilo objevit čtyři hospody v centru města, které měly v 15.50 o víkendu z nějakého důvodu zavřeno. ( soukromé reservé, ještě neotevřeno, dnes zavřeno, věčná rekonstrukce)

Obrázek uživatele Travicka

1.1.1 srovnani


V lete jsme se vydali poznavat Cesko a vetsinou jsem byla zklamana, kdyz jsem se vratila na Melnik. Srovnej treba Melnik s Taborem, tomu se rika nebe a dudy. Nebo i ty Podebrady.. Ja nevim, cim to je. Mozna ten komunisticky hnus v centru no, nebo ze na jednom namesti mame kokos a parkoviste, na druhem nemame dohromady zadnou zelen- par betonovych kvetinacu do kterych se cura..jinak jenom beton, kostky, asfalt. Melnik neni vesele mesto. Ale cim to, ze jinde to jde?

1.1.1.2 Iluze


Já bych si hlavně nedělal iluze o ostatních městech. Tagy, čmáranice a klikyháky byly, jsou a asi i budou

1.1.1.2.1 Dobře,ale..


Dobře, ale jsou určité věci, které vedou člověka k zamyšlení. A je na tom bit vždy obyčejný občan. Představ si, že stojíš v supermarketu u kasy, před sebou máš dva lidi, trvá to celou věčnost, než přijdeš na řadu a nadáváš na prodavačku, jak ji to jde pomalu. Pak někdo řekne, že se to ta prodavačka učí, a ty si uvědomíš, že je to ale dost často. A nakonec si uvědomíš, že se ani nelze divit, že to za ty peníze nechce občas někdo dělat a někomu to náramě vyhovuje. Nač dávat slušný plat nějaké zaměstnankyni, když se vždy nějaký zoufalec najde, kterému to aspoň i na čas stačí.

A tady nejde jen o klykyháky a spreje, ale o opravdovou devastaci některých zařízení a objektů. Raději se začne mluvit o kamerovém systému, jak je všechna technika drahá, že se vše neuhlídá, nejsou lidi a vlastně je asi levnější občas provést někde renovaci. Nevim, ale myslím, že také musí lidi mít k takové profesi nějakou motivaci, motivaci něco potrestat, nějaké pravomoce, a také je vůbec třeba nějakými tvrdšími zákony a postupy takové škodiče společnosti odradit. To je nějaké řešení tvrdit, že to tak prostě je a asi bude ? Zatím se to většinou říkalo o cizině, že si tam tu mládež dokázali tak nějak vychovat, ikdyž také ne všude, ale jsou určité rozdíly už pomalu i tady a zase je to asi otázka peněz , šikovné investice a dobrých nápadů. A co by se kolikrát dalo vybrat za peníze, třeba právě od těch, co si dělají ze zákona holubník a zničí například zde zmiňovaný chodník. Vybral bych to i s úroky.

1.1.1.2.1.1 Ano...


Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak máme krásný města, chodníky, lavičky, zdi, bez tagů jenom s krásnejma graffitama na "legálech". Potom bysme tady neměli co řešit, nikdo by nekrad, prodavačky v supermarketech by byly rychlejší než světlo a všechno by bylo dobrý. A to by nebylo dobrý Smiling

1.1.1.2.1.1.1 To víš...


To víš, že to není tak jednoduché, ale leckdy vyrazíš jinam a zjistíš, že to tam třeba jde. A řešit je pořád co. Smiling

 

1.1.1.1 Bond


Jedina mozna odpoved na vecnou otazku: Chybi konstruktivni snaha. K tomuhle zaveru vedou vsechny myslenky tykajici se hledani odpovedi na tuto otazku. Jeste ze mame tu vyhlidku, ta vsechny navstevniky uchlacholi Smiling A vystavni jsou samozrejme tagy na Ceskem stredohori u knihovny - uz dlouhodobě.