Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Nalezený mobil skončil nakonec rozebraný na díly, Pochybná známost se seniorům nevyplatila


Nalezený mobil skončil nakonec rozebraný na díly

   Třináctého září loňského roku, v odpoledních hodinách, navštívila čtrnáctiletá slečna mělnický hypermarket v ulici Vodárenská. Nebyla příliš opatrná a tak se stalo, že uvnitř zapomněla svůj iPhone 5 v hodnotě 7 000,-Kč.

   Telefon následně nalezla dvacetiletá žena z Mělnicka, která kontaktovala poškozenou a nabídla jí vrácení přístroje za finanční úplatu. Když to dívka odmítla, přestala s ní komunikovat a iPhone byl nakonec rozebrán na díly, které skončily v nenávratnu.

   Mělnický policejní vyšetřovatel zahájil dvaadvacátého dubna letošního roku trestní stíhání nepoctivé nálezkyně pro trestný čin zatajení věci, za který lze v tomto případě uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Pochybná známost se seniorům nevyplatila

   Mělničtí policisté sdělili jednadvacátého dubna letošního roku podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody jednapadesátileté ženě.

   Podezřelá v době od třináctého do patnáctého dubna 2015 obrala na Mělníku dva muže, ve věku pětasedmdesát a devětasedmdesát let, se kterými se zběžně znala, o finanční hotovost v celkové výši necelých 12 000,-Kč. Nejprve třináctého dubna dopoledne, při návštěvě v jeho bytě, využila nepozornosti mladšího z poškozených a odcizila peněženku s částkou 1 400,-Kč. Druhý den odpoledne se na místo vrátila znovu. Počkala na okamžik, kdy muž šel vyprovodit pracovnici pošty, která mu zrovna doručila důchod, vnikla bez násilí do bytu a odtud odnesla hotovost ve výši skoro 10 000,-Kč.

   Druhého poškozeného navštívila patnáctého dubna, po osmé hodině ranní, v jeho bytě, nacházejícím se na jednom z místních sídlišť. Poté co senior otevřel vstupní dveře, vnikla pod vymyšlenou legendou dovnitř. Zde vzala muži klíče od bytu a odešla teprve tehdy, když je od ní poškozený vyplatil částkou 600,-Kč.

   Za uvedené trestné činy může soud ženu poslat do vězení až na tři léta.

 

Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství