Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Pachatel loupeže byl zanedlouho dopaden, Tyran skončil za mřížemi


Pachatel loupeže byl zanedlouho dopaden

   Dva muži ve věku devětadvacet a třicet let procházeli čtyřiadvacátého dubna letošního roku, po jednadvacáté hodině, na Mělníku ulicí Nová. Přitom k nim přistoupil neznámý mladík, který mladšího z nich požádal o cigaretu. Když tázaný jeho žádosti vyhověl, se zlou se potázal. Mladík muži vytrhl z ruky krabičku kuřiva v hodnotě cca 100,- Kč a pak ho bezdůvodně udeřil dvakrát pěstí do obličeje. Po útoku se agresor zaměřil na staršího z chodců. Poškozeného vyzval k vydání stokorunové hotovosti. Přitom muže uchopil pod krkem a druhou rukou napřáhl k úderu pěstí. Napadený na nic nečekal a vydal útočníkovi 200,-Kč. Po incidentu z místa agresivní mládenec odešel.

   Mělničtí policisté zanedlouho odhalili totožnost pachatele. Jednalo se o osmnáctiletého chasníka z Mělnicka, který byl v minulosti již trestán. Ještě téhož dne, po třiadvacáté hodině, byl na základě předběžného souhlasu zadržen a skončil v  cele. Policejní vyšetřovatel zahájil, pětadvacátého dubna, trestní stíhání podezřelého pro trestný čin loupeže, za který je možno uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do deseti let. Následovala cesta k soudu, kde bylo rozhodnuto o umístnění obviněného do vazební věznice, kam byl poté neprodleně eskortován.

 

Tyran skončil za mřížemi

   Jednatřicetiletý muž dlouhodobě týral svoji o šest let mladší družku. Poškozené zakazoval mimo jiné používat make-up, hezky se oblékat, bavit se s kamarádkami a když jí přistihl, jak v zaměstnání hovoří s kolegy, měla jeho oběť zakázáno sledovat televizi. Na konci dubna loňského roku přešel od zákazů k násilí. Několikrát ženu napadl, bil svou oběť pěstí do obličeje a neměl daleko ani k fackám. Výsledkem jeho násilného chování je zranění na hlavě, s jehož následky se poškozená bude vyrovnávat hodně dlouho.

   Třiadvacátého dubna byl tyran zadržen a umístěn do policejní cely. Zde si převzal usnesení o zahájení stíhání pro trestný čin, týrání osoby žijící ve společném obydlí, za který lze v tomto případě uložit trest odnětí svobody v rozpětí od šesti měsíců do čtyř let. O den později rozhodl soud o umístnění obviněného do vazby.

 

Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství