Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Týden knihoven 2007

Letos v říjnu opět proběhne již tradiční celostátní knihovnická akce Týden knihoven. V letošním roce to bude v termínu od 1. do 7. října 2007, a je to již 11. ročník. Hlavní motto letošního týdne je Knihovnická bašta. Tímto se snažíme čtenářské veřejnosti připomenout, že dobré jídlo a dobrá kniha jsou jedny z nejpříjemnějších požitků našeho života. A záleží na každé knihovně, jakou formu ztvárnění si zvolí.

Samotný Týden knihoven by měl ale především napomáhat k prezentaci knihoven na veřejnosti. Knihovny by měly představit své služby potenciálním čtenářům a nalákat je do knihoven.

Také naše knihovna se chce k letošnímu Týdnu knihoven připojit několika akcemi. Po celý týden bude opět zdarma přístup k Internetu pro všechny uživatele. A budou znovu vyhrazeny hodiny pro skupiny lidí, kteří stále nepatří k častým uživatelům Internetu (např. senioři, menší děti, apod.). Naše pracovnice jsou připravené seznámit je s počítačem, ukázat jim práci s Internetem a případně zodpovědět jejich dotazy.

Po celý týden je také vyhlášena amnestie pro nepořádné čtenáře. Pokud tedy máte knihy doma dlouho a hrozí Vám pokuta, přineste je v týdnu od 2. října do knihovny a vaše návštěva bude bez finančního postihu.

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovnyMěsto - z radnice