Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Začátek prázdnin některým řidičům příliš nevyšel


Za poslední tři dny přistihli policisté na silnicích našeho regionu několik nezodpovědných šoférů. Ani v době zvýšeného dohledu nad silničním provozem, souvisejícím se začátkem letních prázdnin, si někteří držitelé řidičských průkazů neodpustí sednout za volant poté, co požijí mnohdy větší množství alkoholu. O tomto nešvaru se popsalo již mnoho papíru, ale stále málo platné. Uvedení jedinci si neuvědomují, že svým přístupem ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. A to i v případě, kdy jejich chování, končící mnohdy dopravní nehodou, naštěstí neskončí újmou na zdraví nebo na životě.

Každá nehoda nebo havárie se zpravidla neobejde bez částečného nebo úplného omezení silničního provozu v místě jejího vzniku. To poměrně neblaze působí na plynulost silničního provozu. Obzvláště v době, kdy v rámci našeho teritoria probíhá několik velkých dopravních staveb a s nimi souvisejících omezení, týkající se zvláště větších obcí a silnic vyšších tříd. Takže ucpané silnice a kolony, které se tvoří, zejména v době dopravní špičky nejsou vždy zaviněné stavbaři nebo nedostatečnou prací policistů a strážníků, ale v některých případech mají svůj podíl viny sami účastníci silničního provozu a to mnohdy pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Devětadvacátého června letošního roku, krátce před sedmnáctou hodinou, kontrolovala hlídka kralupských policistů, v ulici Minická, osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které řídil třiapadesátiletý muž z Mělnicka. Řidič se po předložení dokladů podrobil dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,41 promile alkoholu v dechu.

Prvního července, po druhé hodině ranní, v mělnické ulici Nad Oborou, zastavili policisté osobní motorové vozidlo Mazda. Za volantem se nacházela třicetiletá žena. V jejím případě se po provedení dechové zkoušky na ukazateli přístroje Dräger objevila hodnota 1,63 promile alkoholu v dechu.

A do třetice. Téhož dne jen o necelé dvě hodiny později skončil v rukou policistů padesátiletý muž, který projížděl neratovickou ulicí 17. listopadu ve vozidle Škoda Felicia. Tento šofér nadýchal 1,84 promile alkoholu v dechu.

Všichni tři si v uplynulých dnech převzali záznamy o sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.Zpravodajství