Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Sérii vloupání ukončili policisté se strážníky


Od pětadvacátého června letošního roku řádil na Mělníku neznámý pachatel. Ve třech případech, poté co vnikl na pozemek rodinného domu a našel nějaký vhodný předmět, jako například kámen, kus zámkové dlažby nebo rýč, poškodil okno, popř. vstupní dveře a vnikl do nemovitosti.

Napadený dům následně prohledal a s sebou si odnesl šperky, finanční hotovost a v jednom případě i značkové pánské náramkové hodinky. Klec spadla před dvěma dny, kdy pachatel „navštívil“ čtvrtou nemovitost.

Třináctého července, v dopoledních hodinách, byl oznámen pohyb neznámé osoby, v jednom z mělnických rodinných domů. Na místo zanedlouho dorazily hlídky mělnických městských strážníků a policistů. V domě byl poté zadržen padesátiletý recidivista z Českolipska. Ten se při dalším vyšetřování k sérii vloupání doznal. Svým protiprávním jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu na odcizených a poškozených věcech ve výši přesahující 150 000,-Kč. Téhož dne bylo policejním vyšetřovatelem zahájeno trestní stíhání muže pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za které lze v tomto případě uložit trest odnětí svobody až na pět let nebo trest peněžitý.

Bez zajímavosti není ani fakt, že obviněný byl teprve dvanáctého června letošního roku propuštěn z posledních výkonu trestu odnětí svobody, v rámci kterého strávil za mřížemi šestadvacet měsíců a jedná se o osobu, v minulosti třiadvacetkrát soudně trestanou.

V nejbližší době se rozhodne o případném umístění obviněného do vazební věznice.Zpravodajství