Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
mekul 2018

Jeden cyklista nedal přednost druhému


Dvaadvacátého července letošního roku, krátce před sedmnáctou hodinou, došlo na silnici III. třídy, v katastru obce Neratovice, k celkem nezvyklé dopravní nehodě.

Dvaatřicetiletý muž jel na kole po uvedené komunikaci ve směru od městské části Mlékojedy k obci Tišice. Na rovném a přehledném úseku začal odbočovat vlevo, k místnímu jezeru. Přitom přehlédl dalšího čtyřicetiletého vyznavače zdravého pohybu, který přijížděl v protisměru. Následoval střet obou cyklistů, po kterém starší z dvojice skončil na zemi.

Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Alkohol byl u obou účastníků vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Celková hmotná škoda na poškozených kolech byla odhadnuta na částku zhruba 6 000,-Kč. Policisté se s kuriozním případem vypořádali na místě. Viníkovi nehody uložili blokovou pokutu.

I když k podobným událostem dochází výjimečně, měli by si všichni, kteří usednou na jízdní kolo a vyrazí do silničního provozu uvědomit, že pravidla neplatí jen pro řidiče motorových vozidel. Případná nepozornost se může ošklivě vymstít a následný pád, střet s chodcem, jiným bicyklem nebo vozidlem může skončit daleko hůře, než jak je výše popsáno.

 

Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í k

PřílohaVelikost
DN Neratovice 22.7.JPG168.33 KB


Zpravodajství