Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Ze zatáčky do zatáčky

O uplynulém víkendu nás čekal předposlední závod letošního roku, tentokrát v A-Kart aréně v Litomyšli. Termín závodu byl výjimečně stanoven na neděli na osmou hodinu ranní...
Budíček nastaven na 4.00, umýt se, obléknout, vzít věci a hurá na závody. Cesta vůbec neutíkala, tma byla až do půl osmé do rána. Po příjezdu na místo a obhlédnutí tratě jsme měli smíšené pocity. Zázemí bylo kvalitní, trať by na tom byla podobně, kdyby měla aspoň kousek rovného úseku. Byla namotaná na malém prostoru a jezdilo se od zatáčky k zatáčce. Nejen že to je fyzicky náročné (ale to nám nevadí, protože u Hanze pravidelně zvedáme půlitry a máme obrovské svaly:) ), ale také to výrazně znevýhodňuje těžší jezdce. Ale konec výmluv... V plánu byly dvě kvalifikace po dvaceti minutách a dva závody zkrácené na deset minut kvůli zmiňovanému charakteru trati - prakticky se tam nedalo předjíždět. Hlavním úkolem tedy bylo zajet co nejlépe kvalifikaci. To se nám povedlo tak napůl, Míra Ullman skončil v první kvalifikaci šestý (+0.439sec), Libor Horák patnáctý (+0.790sec) a Jakub Chlouba po problémech s motokárou až dvacátý (+1.088sec). Ve druhé kvalifikaci se moc nezadařilo a Míra byl třináctý (+0.658sec), Jakub osmnáctý (0.780sec) a Libor až 23. (+0.990sec). Za zmínku určitě stojí fakt, že rozdíl mezi šestým a dvacátým místem činil pouze 4 desetiny vteřiny, přičemž mezi čtrnáctým a devatenáctým místem bylo pouze 8 setin vteřiny! Když jsem na začátku sezony psal, že nás čeká vyrovnaný souboj po celý rok, netušil jsem, že to bude takový extrém. V následujících dvou desetiminutových závodech se nic výjimečného nestalo a Mělníček.cz Racing Team vybojoval páté místo v Lize A. Toto umístění držíme i v celkovém pořadí šampionátu, na konečné 4. místo ztrácíme už devět bodů, šestý SHIKARI Racing team na nás ztrácí 3 body, rozhodne tedy poslední závod v Sosnové. Doufáme, že přijedete domovský tým podpoři (více info v kalendáři).