Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Česká zahradnická akademie má opět ježka


Žáci České zahradnické akademie Mělník se pod vedením Ing. Martiny Fialové  zvítězili v  tradiční sadovnické soutěži pro studenty a učně středních a vyšších zahradnických škol Lipová ratolest 2015.

Osmý ročník této soutěže   se uskutečnil ve dnech 22.- 24. září 2015 v Plzni a zúčastnilo se ho  deset družstev z celé České republiky. Studenti intenzivně pracovali tři dny a dílo, které zhotovili, zůstane dál sloužit obyvatelům města Plzně. Pro soutěžící bylo připraveno 10 soutěžních sektorů, rozmístěných podél asfaltové komunikace k Lochotínskému pavilonku a podél okružní vycházkové cesty. Spojením dvou buněk vzniklo jedno oddechové místo tvaru půlkruhu, který má ve vrcholu vloženou oválnou plochu s lavičkami. Úkolem soutěžících bylo vytvořit plochu z mechanicky zpevněného kameniva, vydláždit prostor pod lavičkou, osadit kovové obrubníky a instalovat lavičku na předem připravený betonový základ. Nechyběly samozřejmě ani ryze zahradnické práce – příprava plochy pro trávník a položení kobercového trávníku, výsadby stromů a keřů, květinové záhony. Každá soutěžní plocha má výměru kolem 60 m².
Česká republika je zcela ojedinělá v tom, že profesní soutěž pro obor realizace zahradních a krajinářských úprav se koná v reálném prostředí a jejím výsledkem je vždy ucelená plocha, která obohatí zeleň partnerského města. Vzhledem k propojení zahradnické školy s  městem  by bylo víc než logické, aby  některý z dalších ročníků Lipové ratolesti  mohl být  uspořádán právě v Mělníce.

Družstvo, které reprezentovalo mělnickou zahradnickou školu získalo v této soutěži 1. místo. Hlavní cena této soutěže - putovní ježek je tedy na rok opět v Mělníce. Gratulujeme.
 

PřílohaVelikost
Lipova ratolest 2015_pozvanka_AKT.pdf812.19 KB


Články