Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

V novém roce řešili mělničtí policisté již devět dopravních nehod


   První nehoda letošního roku na sebe nenechala dlouho čekat. Necelé tři hodiny po půlnoci pětačtyřicetiletá řidička narazila v obci Neratovice do stromu. Při odbočování z hlavní na vedlejší silnici nepřizpůsobila rychlost povětrnostním podmínkám a na zasněžené neposypané komunikaci dostala smyk.  Vjela do příkopu, kde narazila do stromu. Na místo přivolaní policisté podrobili řidičku dechové zkoušce. Ta byla pozitivní. Žena nadýchala více než půl promile alkoholu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 40 000,- Kč. Řidička se dopustila přestupku, který bude předán k vyřešení příslušnému správnímu orgánu.

   Přibližně za hodinu vyjížděli policisté k druhé nehodě, která se stala v obci Mělník. Čtyřiadvacetiletý mladík na náměstí nacouval do dopravní značky.  Tu vyvrátil a poškodil i dlažební kostky, v nichž byl sloupek s dopravní značkou zabudován. Havárie se obešla také bez zranění osob, pouze s malou hmotnou škodou. Řidič však bude potrestán přísněji, neboť se na místě podrobil dechové zkoušce a nadýchal téměř dvě promile alkoholu. Dopustil se tak trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody v trvání šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

   Další dopravní nehoda, tentokrát bez alkoholu, se stala ráno 2. ledna 2016 v Mělníku.  Řidič na rovném úseku silnice přehlédl chodkyni na přechodu pro chodce. Jedenadevadesátiletá seniorka po střetu upadla na vozovku. Byla převezena okolo projíždějící sanitkou se zraněními do nemocnice. Řidič je podezřelý z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, za který hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

   Velké štěstí, že nezpůsobil nehodu, měl v poledne na Nový rok sedmatřicetiletý  řidič. Hlídka ho zastavila v obci Kly. Po předložení všech potřebných dokladů pro řízení a provoz motorového vozidla se podrobil dechové zkoušce. Nadýchal téměř dvě promile alkoholu.  Dopustil se přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za mřížemi může skončit až na jeden rok.

 

   Policisté upozorňují účastníky silničního provozu, aby dodržovali pravidla silničního provozu, v žádném případě neusedali za volant pod vlivem návykových látek. V době, kdy hrozí náledí či se na silnici vyskytuje sněhová pokrývka, sundali nohu z plynu a přizpůsobili rychlost stavu a povaze vozovky. 

 

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR MělníkZpravodajství