Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
Muzeum M

Na svobodě si pobyl zhruba půl roku


Čtyřicetiletému muži sdělili policisté ve zkráceném přípravném řízení podezření  z přečinu krádež a poškození cizí věci.

V sobotu dne 9. ledna 2016 kolem 17. hodiny vstoupil do prodejny v Mělníku a postupně odcizil několik čokolád a  salámů v celkové ceně přesahující částku 1 000,- Kč. Potraviny si schoval za kalhoty a bez zaplacení prošel pokladní zónou.

Druhý den ráno se do obchodu vrátil. Tentokrát se ani nesnažil lup ukrýt. Nabral si do náruče několik balíčků kávy a dva kusy salámů a prošel opět bez zaplacení přes pokladny. Vzhledem k tomu, že ho pracovnice obchodu poznaly a věděly z kamerových záznamů, že kradl předchozího dne, uzavřely obchod, přivolaly Policii ČR. To se mu však nelíbilo. Snažil se zavřenými dveřmi projít, vykopnout skleněnou výplň. To se mu povedlo, skleněnou výplní se protlačil a utekl.

Policejní hlídky po něm začaly okamžitě pátrat a během několika málo hodin důvodně podezřelého zadržely. Policisté zjistili, že v minulosti byl již několikrát  odsouzen zejména za majetkovou trestnou činnost. Z posledního výkonu trestu byl propuštěn zhruba před půl rokem. Policisté podali podnět na vzetí obviněného do vazby. Soudce návrhu státního zástupce vyhověl a muž tak putoval rovnou od soudu do vazební věznice.

Za spáchané skutky může skončit za mřížemi až na tři roky.

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník

 Zpravodajství