Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Série požárů objasněna


V posledních třech měsících sužovaly obyvatele Mělnicka požáry. Celkem šest požárů posedů v lokalitě Obvodního oddělení Horní Počaply a jeden  v teritoriu Obvodního oddělení Lužec nad Vltavou má na svědomí třiatřicetiletý muž z Mělnicka, který byl dopaden ve spolupráci s litoměřickými kolegy.

Policisté prověřovali jednotlivé případy nejprve samostatně. Později začali spolupracovat s litoměřickými kolegy, neboť zjistili, že na jejich území dochází také k požárům, které vykazují společné znaky a pachatelem může být tudíž jedna osoba.

Policisté intenzivně spolu se svými kolegy po pachateli pátrali a na základě provedené operativně pátrací činnosti se jim ho podařilo vypátrat a zadržet.

Všechny mělnické případy si převzali litoměřičtí kolegové. Podezřelý se jim při výslechu doznal ke spáchání celkem 22 trestných činů.  Za dobu svého působení zničil tři stohy a devatenáct mysliveckých posedů. Šestnáct požárů založil v litoměřickém okrese na Roudnicku a zbylých šest na Mělnicku. Naštěstí nebyl při požárech nikdo zraněn nebo dokonce usmrcen.

Na základě zjištěných skutečností byl podezřelý následně obviněn ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Za spáchané skutky mu hrozí trest odnětí svobody ve výši šesti měsíců až tří let.

Celková škoda je odhadována na téměř jeden milion korun. Vyšetřování obviněného je vedeno na svobodě.

Nezanedbatelnou měrou se na dopadení žháře podíleli také občané, kterým patří poděkování, neboť úzce spolupracovali s policisty a svými poznatky tak napomohli vyšetřování.

Mělničtí policisté tohoto muže zhruba před třemi týdny při silniční kontrole podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem, test na drogy však odmítl. Hlídka mu na místě zadržela řidičský průkaz a věc předala ke správnímu řízení správnímu orgánu, tedy Odboru dopravy příslušné obce s rozšířenou působností.

por. Mgr. Markéta Johnová
tisková mluvčí P ČR Mělník

 

PřílohaVelikost
posed1.JPG361.66 KB
posed.jpg253.74 KB


Zpravodajství