Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Mrazivé peklo

V neděli 18. 11. 2007 se na autodromu v Sosnové u České Lípy uskutečnil závěrěčný podnik šampionátu F1Sports.cz Kart Race 2007. Čekal nás vytrvalostní závod na 2x 90 minut na strojích Honda 270, navíc v mrazivém počasí. Panovaly obavy, že bude problém s poruchovostí motokár, což se potvrdilo hned v první devadesátiminutovce. 10 minut před koncem nás z druhého místa vyřadila porucha spojky... Ve druhém závodě nás zase překvapilo veliké opotřebení mokrých pneumatik. Prostě peklo...

Jakub Chlouba: "Na takové trati, jako je autodrom Sosnová, jsem jel poprvé v životě, proto mě trochu mrzelo nevlídné počasí, které v neděli panovalo, ale o to to byl větší zážitek."

  "Já jsem usedl do motokáry č. 3 cca po čtyřiceti minutové jízdě Mirka. Nevěděl jsem kolikátí jsme, prostě jsem vyjel na trať a snažil jsem se co nejrychleji si zvyknout na káru, trať a mokré pneumatiky. To se mi podařilo velice rychle - a co víc - byl jsem naprosto nadšen ze široké trati, která tak dovolovala předjíždět téměř kdykoliv a jakkoliv. Kára jela naprosto fantasticky, pneumatiky měly dobrý vzorek a tak jsem se s nikým na trati nemazlil. Cíl byl jasný – najet co největší náskok. To se dařilo víc než dobře. V momentě, kdy jsem se střídal s Liborem jsme byli na druhém místě s velkým náskokem. Bohužel nás ale zradila technika a poté co Libor odjel asi dvě kola, vypověděla službu naší káře spojka. Naše zklamání bylo o to větší, když jsme zjistili, že v boxech není připravena žádná náhradní kára. Teda ona byla, ale poškozená a mechanici ji jaksi zapomněli opravit. Tímto děkuji mechanikům. I přes tuto obrovskou časovou ztrátu jsme dojeli na šestém místě."

  "Na druhou polovinu závodu jsme vylosovali káru č. 7, která měla asi 20% vzorku na předních pneumatikách. Poté co jsem do ní usedl jako druhý jezdec jsem zjistil, že je vše ztraceno, kára již neměla žádný vzorek a tak zatáčení na špinavé a mokré trati bylo prakticky nemožné. Zatáčet šlo pouze řízeným smykem, ve kterém se vyžíval Libor, ale časové ztráty na kolo byly obrovské a tak jsme dojeli na posledním místě. Celkově pak na místě sedmém."

  "Sosnová se mi osobně velice líbila a takovýchto opravdu závodních tratí bych velice rád přivítal více i v následující sezoně (pokud to náš šampionát dovolí). Jinak velký dík traťovým komisařům, kteří to neměli opravdu lehké vzhledem k absenci časomíry. A velká gratulace patří také vítězným týmům jak v tomto závodě, tak i v celkovém konečném pořadí týmů letošní sezony."

Libor Horák: "V Sosnové se mi bohužel líbila pouze a jenom trať. Takovýchto tratí by chtělo v příštím roce více. Třeba Mýto, Písek? Osobně jsem čekal, že káry zde budou na aspoň trochu nějaké úrovni. Opravdu bída... Možná se mohlo jet systémem spravedlivých sprintů, k tomu časomíra také není potřeba a káry by to třeba vydržely. Ale pozdě Zicha lovit... Jak psal Jakub, v prvním závodě odpochodovala spojka, takže jsem se svezl jen 4 kola, ovšem na 3 kárách... to je rekord a chci diplom! Smiling."

  "Do druhého závodu jsme nevylosovali zrovna rychlou káru, navíc tam byl problém s adhezí a proto nezbývalo než jet stylem hyena... tedy na posledním místě a čekat, jestli to někomu nehejkne. Nehejklo..."

  "Taky blahopřeji všem úspěšným týmům v obou ligách a doufám, že se příští rok opět potkáme. A jestli se nepletu, tak se každému týmu v Áčku povedlo v průběhu letošní sezony dojet minimálně dvakrát na stupních vítězů... co více si můžeme přát, je super že je to takhle vyrovnané."

Mělníček.cz Racing Team tak obsadil ve své třetí sezoně šesté místo a splnil cíl, kterým bylo udržení se v lize A. O celkové páté místo jsme přišli až v úplně posledním závodě díky technickým problémům, bohužel i to k závodům patří. Příští rok v závodění pokračujeme a i nadále budeme přinášet informace ze zákulisí tohoto prestižního amatérského šampionátu. Děkujeme všem za podporu, MRTSport

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Potlesk


Vy jste teda kucí šikovný. Fakt blahopřeju! Teď se uvolnilo místo po Alonsovi v F1, nepůjdete do toho někdo?

Obrázek uživatele LiPiss

1.1 jj


díky! Už mi volal Ron Dennis, ale bohužel se mu nevejdu do formule, takže i příští sezonu zůstávám u motokár. No a kluci mě v tom přece nenechají samotného:))

1.1.1 doping test


Tak se do budoucna nekamaraďte s T. Engem

Obrázek uživatele LiPiss

1.1.1.1 copak


copak kamaradit se s nim muzem, ale nesmime si od nej brat cigara:)