Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

7.12., 14:15 hodin

Dne   7.12.2007    ve  14:15    hodin  strážníci řešili krádež v supermarketu EVA, kde žena odcizila zboží za 129,-Kč. Svůj přestupek uznala a zaplatila pokutu ve výši 500 Kč.

7.12., 17:47 hodin

Dne 7.12.2007 v 17:47 hodin oznámil muž, že se v  parku v  Jungmannových sadech nachází  skupinka mládeže  provádějící sprejové nástřiky na zeď historického  opevnění.  Strážníci na místě zadrželi dva 15leté chlapce - z Cítova a z Mělníka. Další dva chlapci utekli. Na  místě  bylo zjištěno,  že  historická  zeď  je  v  délce asi  deseti  metrů  posprejovaná modrým  a černým  sprejem. Jeden  ze sprejů - modrý,  byl  posléze u výše  jmenovaných mladíků  nalezen. Na základě podezření  ze  spáchání  trestného činu sprejerství   byla na  místo  přivolána   hlídka OO  PČR Mělník,  která si  celou záležitost převzala k  dalšímu  šetření.

8.12.2007, 23:47 hodin

Na linku 156 oznámil stížnost řidič autobusu, že stojí na zastávce v ulici  Bezručova u OD Kaufland a má v  autobuse  opilého muže, který nechce vystoupit a je agresivní. Hlídka na místě   zjistila, že  se  jedná  o  36letého mělnického občana, který byl zjevně pod vlivem alkoholu,  ale  s  hlídkou  srozumitelně  komunikoval.  Řidič sdělil, že byl napaden, ale  další kroky proti opilci činit nechce. Pouze žádal hlídku o pomoc při vyvedení opilého muže  z prostor autobusu.  Hlídka opilému muži důrazně domluvila a z místa  jej  vykázala.         

9.12., 14:30 hodin

Dne 9.12.2007  ve 14:30 hodin provedla hlídka MP šetření ve  věci   neoprávněného  odkládání  nadměrného  komunálního  odpadu  v  prostoru   kontejnerového stání  v ul.  Studentská čp.  2504. Hlídka se na  místě  spojila s oznamovatelkou, která uvedla, že před uvedený dům již delší dobu jezdí  řidič  s vozidlem Fiat a ke kontejnerům na komunální odpad odloží   části nábytku, např. pohovku, matrace atd. Oznamovatelka muže na  jeho chování  upozornila, ten  se jí  však vysmál. Hlídka na  místě  provedla  fotodokumentaci  a  následnou   lustraci na  OO PČR k uvedenému vozidlu, kde bylo zjištěno, že vůz patří jedné neratovické společnosti. Případ předali strážníci k dalšímu šetření Správního odboru MÚ Mělník.

10.12.2007, 03:28 hodin

Na linku 156 se obrátili z mělnické nemocnice – z oddělení interny, kde měl jeden pacient okrást pacientku o 1 250 korun. Pacient obviněný z krádeže chtěl právě nemocnici opustit. Hlídka oznámení předala OO P ČR k prošetření.

10.12., 12:00 hodin

Dne 10.12.2007 ve 12:00 hodin vyjeli strážníci do supermarketu PLUS, kde přistihli pachatele krádeže - muž chtěl odcizit zboží (14x NESCAFÉ)  v celkové  hodnotě 1946 Kč.  Zboží si  ukryl  do  tašky a pod bundu a s tímto odešel z prodejny vstupními dveřmi, které  mu  otevřel neznámý  muž. Odcizené  zboží bylo vráceno zpět  prodejně. Šlo o muže z Kamenického Šenova, který svůj čin přiznal. Byla mu uložena bloková pokuta.

Ve 14:45 hodin se strážníci do prodejny museli vrátit, protože muž v prodejně roztrhl krabici s dobíječkou  mobilního  telefonu, tu vzal, strčil si ji do kapsy a poté s  touto   prošel pokladnou,  aniž by  jí zaplatil.  Jednalo  se  o  dobíječku  v hodnotě 129 Kč. Muž z Velkého Borku se k činu, za který mu byla uložena bloková pouta, doznal.

11.12., 04:00 hodin                                     

Dne 11.12.2007 v 04:00 hodin prováděla hlídka MP kontrolní  činnost v městské části Sportovní.   Při  průjezdu parkovištěm  u kruhových  garáží si  povšimla dvou  osob  sedících  v  zaparkovaném vozidle Mazda MX 6. Vzhledem k tomu, že se jedná o odlehlé místo s velkým nápadem  trestné   činnosti  rozhodla se  provést kontrolu  osádky. Muž  sedící na  místě   řidiče  nebyl schopen  hodnověrným způsobem prokázat svoji  totožnost,  ani vlastnický  vztah k  vozidlu. K  tomuto neměl  žádné doklady,  ani  klíče. Spínací skříňka byla poškozená a dále bylo zcela rozbité  pravé   zadní  boční okénko.  Muži uvedli svá jména i to, že jsou z Kladna.  Následnou   lustrací  na OO  PČR bylo  zjištěno, že  údaje k  osobám  souhlasí,  v   současné době  se nejedná  o osoby  zájmové,  v  minulosti  však  byly  stíhány pro  různou majetkovou trestnou činnost. Lustrací k  uvedenému   vozidlu bylo zjištěno, že toto je od 9.12.2007 v celostátním pátrání.  Celou  věc si  na místě  převzala  hlídka  PČR. .  

Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 nejvíc mě vytáčí to,


nejvíc mě vytáčí to, jak si někdo může dovolit vlízt do cizího auta  a tam vegetovat..ta drzost...nedá se nic dělat, pověsit je všechny, a to si můžem hrát na humanisty...