Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Nejčtenější knihy v městské knihovně v roce 2007

Automatizovaný knihovnický systém LANius, který Městská knihovna doposud používá, umožňuje vytvářet různé statistické výstupy, které se týkají počtu čtenářů, výpůjček, věkového složení čtenářů a také přehledy nejčtenějších knih, což používáme při sledování čtenářských zájmů a následně při doplňování knižního fondu.

Na prvních místech žebříčku se umisťují především romány, určené pro ženy, které řeší milostné a partnerské vztahy, a romány historické. Letos se na pomyslnou první příčku vrátila autorka románů především pro ženy Nora Roberts a její kniha Černá růže (půjčeno 63x).Na druhém místě je další autorka ženských románů Rexane Becnel a její kniha Nepřístupná dáma (půjčeno 61x) a na třetím místě se umístil Milan Kundera s knihou Směšné lásky (půjčeno 59x).

Z naučné literatury se překvapivě nejčastěji půjčila Ruština nejen pro samouky Věry Nekolové (půjčeno 30x) a na druhém a třetím místě skončily stálice Dějiny zemí Koruny české (půjčeno 27x) a Malé dějiny filozofie Hanse Joachima Störiga (půjčeno 26x).

V dětském oddělení opět jednoznačně zvítězila kniha, která je už léta povinnou četbou. Na prvním místě Eduard Petiška: Staré řecké báje a pověsti (půjčeno 47x), na druhém místě Začínáme s počítačem Josefa Pecinovského (půjčeno 45x) a třetí Daniel Defoe: Robinson Crusoe (půjčeno 31x).

Nejčastěji rezervovanou knihou byla kniha Corinne Hofmann Shledání v Barsaloi, což je pokračování knih Bílá Masajka a Zpátky z Afriky. Žádný ze čtenářů nechtěl přijít o dramatické pokračování osudů bělošky v Africe.

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovnyMěsto - z radnice