https://www.traditionrolex.com/7

 Zanedbatelných pět korun | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zanedbatelných pět korun

    Určitě se vám to již stalo, nastoupili jste do autobusu, slusně pozdravili a nahlásili cílovou stanici. Řidič něco namačkal na strojku a oznámil vám částku k zaplacení. K vašemu překvapení jste zaplatili o 5Kč více a obdrželi dva lístky. Ano, řidič vám bez vašeho vědomí naúčtoval přepravné za spoluzavazadlo, tedy za vaš 40ti litrový batoh s tělocvikem. Započali jste tedy obvyklý monolog o příručním zavazadle zakončený jedinou odpovědí řidiče: "...je to větší než 20x30x40cm." a basta. Vězte, že mnoho řidičů ČSAD Střední Čechy, a.s. ani netuší, že je maximální rozměr pro příruční zavazadlo, na které se nevztahuje dovozné, neuvěřitelně velkorysých 30x40x60cm (tedy 72l - tělocvik a proviant od babičky).

    Doporučuji s sebou vozit alespoň daný odstavec černý na bílém, protože nejenom, že vám to řidič neuvěří, ale ani s sebou ve voze nebude mít plné znění smluvních přepravních podmínek ČSAD Střední Čechy, a.s. A metr pro případné přeměření, člověk by čekal, že profesionální řidič bude mít lepší odhad. Na závěr snad jen: "Nenechte si všechno líbit, jinak cestující nikdy nebude váženým zákazníkem."

http://www.csad-sc.cz/index.php?free=65Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Tak si to přečti


Cituji z uvedeného linku:

Zavazadla jsou věci a předměty, která některým ze svých rozměrů přesahují 30 x 40 x 60 cm nebo tyč o délce více než 150 cm

takže jeden z rozměrů.

Baťoh nebo taška by mohla mít tvat "kvádru" že? Je to jen a jen o lidech. Protože nikdo není dokonalý, tvoří se tu fórum, které když si přečtu, je to zábava i smutek dohromady.

Váš řidič z uvedené firmy

2.2 to neni oc tu bezi


ridic nevedel spravne rozmery, nevedel kde je hledat a vubec o tom nechtel diskutovat.

Formulace v prepravnim radu je vazne formalne velmi slaba, formuluje prirucni zavazadlo za pomoci zavazadla, ktere je definovano na zaklade porovnani rozmeru (delky) a objemu, dava tim prostor k ruznym spekulacim namisto  toho aby zavedl pojem maximalniho objemu nezavislem na orientaci zavazadla, neco jako slovni formulace  plechoveho check-boxu na letisti.

No kazdopadne mi dal dopravce za pravdu. Penize za dopravne meho 35l zavazdla ovsem asi neuvidim Eye-wink

 

2.1 rozměry


to je možné ale v tom případě každý školák musí zaplatit protože školní aktovka ma sto procentně pře 30 cm a řeknu vám že Homuta vam to i změří metrem .

1 Anebo drobné


... když je nemáte, bojíte se do autobusu skoro vlézt. Bude to skoro 20 let po revoluci, ale pořád jsme dost na východě.


https://www.traditionrolex.com/7