Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Přesun autobusové zastávky

Od 24. října se  začne používat nově vybudovaná autobusová zastávka Pivovar na Bezručově ulici za kruhovým objezdem. Nahradí zastávku před kruhovým objezdem u Family centra.

 

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

PřílohaVelikost
zastávka Bezručova.jpg138.99 KB


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Nemocnice?


Obecně není považována LDN (léčebna dlouhodobě nemocných) za nemocnici. Je to prostě nesmysl, který se traduje z dob, kdy ten podolský areál ještě něco jako nemocnice fungoval. Čistě hypoteticky, pojede-li někdo autobusem na Mělník do nemocnice, nebude znalý místa, vystoupí u Kauflandu, bude brutálně překvapen, že není u nemocnice. Nevím, v čem je problém, to pojmenovat tak, jak se jmenují sídliště - Pivovar vs. Podolí. Krátké, jednoduché. V Praze také nemáte jména čtvrtí před názvem zastávky, i tam se snaží o stručnost, jednoduchost, vycházející s daného lokality zastávky a snaží se to zpřehledňovat (a to samozřejmě i pro návštěvníky - jakékoliv národnosti...).

Tady asi nic nevyřeším, vznesu dotaz na ROPID Eye-wink

1 Změna názvu zastávek?


Neuvažuje se o změně názvu zastávek? Proč mít 2 zastávky nazvané: Mělník,Podolí,pivovar a Mělník,Podolí,nemocnice. Nemocnice na Podolí stejně už není, a nejen proto mi přijdou tyhle zdlouhavé názvy nepraktické - jak v jízdních řádech, tak pro orientaci cizinců/nerezidentů, tak i pro informační systémy v autobusech atd...

Navrhuji názvy: Mělník,pivovar a Mělník,Podolí.

Obrázek uživatele milk

1.1 Nevím,jak jste


Nevím,jak jste přišel na to,že na Podolí není nemocnice.Podolí je městská čtvrť a pokud je tam více zastávek,tak musí být upřesněny.Je tam nemocnice a nemůže dojít k záměně s nemocnicí na Pražské.Pivovarů bylo v minulosti na Mělníku více a tak je nutno upozornit,že to byl pivovar na Podolí.Názvy bych neměnil,jsou již vžité a vyjadřují upřesnění umístění stanice.V jízdních řádech nepůsobí problémy a nejsou jejich názvy zdaleka těmi nejdelšími.Nevím kolik se na Mělníku pohybuje cizinců autobusy,ale názvy stanic tramvají a autobusů se pro cizince neřeší ani v Praze.