Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Živé vysílání Dětského rádia Mělník

Už téměř rok pro své posluchače připravují mělnické děti pravidelné každotýdenní vysílání dětského rádia z Mělníka. Po nelehkých začátcích se podařilo zajistit pravidelný přísun informací o všem, co by malé ale i velké posluchače mohlo zajímat. Náplní rádia není pouze souhrn zajímavostí ale také pozvánky na kulturní, sportovní i hudební akce, z nichž přinášejí také pěkné reportáže. Díky rádiu mají často možnost navštívit spoustu akcí zdarma aby následně z těchto pro posluchače přinesly zajímavou reportáž a to nejen z Mělníka ale i z jiných měst. V loňském roce vám přinesly například reportáže z Light ART show nebo parkurového parku v Praze.

 

Každé vysílání Dětského rádia Mělník je obohaceno také o soutěž (někdy i více) a to díky podporovatelům, kteří dětem věří a věnují jim vždy několik pěkných cen pro posluchače. Například právě na Light ART show i do parkur parku jste měli možnost si zajít zdarma také vy. V soutěžích se objevují také klasické i audioknížky, vstupenky a další zajímavé ceny.

Redaktoři a redaktorky chodí také mezi vás aby se zeptaly na zvídavé otázky v anketách. Další dovedností, kterou úročí ve vysíláních jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi. Letošní první záříjové vysílání navštívila například Naty Hrychová a při vernisaži v galerii Ve věži vyzpovídaly výtvarnici Galinu Miklínovou. Po koncertě skupiny Pískomil se vrací udělaly příjemný rozhovor také se zpěvačkami z této hudební skupiny.

Mezi další úspěchy rádia patří spolupráce s MEKUC při vytváření dětského audioprůvodce městem. V něm můžete slyšet hlasy redaktorů z mělnického dětského rádia.

Protože plány s rádiem nejsou malé, snaží se spolupracovat s dětmi také z jiných měst. Úspěchem může být spolupráce s kluky z Kadaně, kteří po několikerých předchozím vstupech ve vysílání z Mělníka mají svůj vlastní vysílací den. Dětské rádio Mělník tedy nově od letošního října vysílá 2x týdně. V úterý a v pátek. 

Uznejte sami, že prošvihnout jakékoliv vysílání těchhle dětí z Mělníka a Kadaně by byla věčná škoda.

Tak nezapomeňte každé úterý a pátek poslouchat od 18:00 poslouchat další živé vysílání nebo kdykoliv ze záznamu na stránkách: detske-radio-melnik.webnode.cz

ZMENA OBSAHU: 30.10.2017 12:44

 

ZMENA OBSAHU: 30.10.2017 12:45

 

ZMENA OBSAHU: 30.10.2017 12:46

 

ZMENA OBSAHU: 30.10.2017 12:47Kultura