Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.
Po mělnických webech
Když jsem získal na začátku 21.století přístup k internetu, tak to dlouho netrvalo a člověk byl zvědavý, co tam objeví o Mělníku. Po oficiálních městských stránkách jsem objevil zajímavý, leč dnes už neprovozovaný web Libora Kurzweila, který si můžete prohlédnout na adrese www.melnik2000.cz . Tou dobou se mi dostala do rukou na čas knížka z roku cca 1935, která pojednávala o hospodaření České spořitelny na Mělníku, ale především mě zaujala historickou fotografií Náměstí Míru před rokem 1888, fotografií starých lázní na Labi a přepychového hotelu Harasov. Ani jsem netušil, že se ve stejnou dobu rodí na Mělníku nový fenomén, kterému se říká ,,historické fotografie a pohlednice."
Ta první výstava proběhla v regionálním muzeu (www.muzeum-melnik.cz) a byla specializována na fotografie Karlova náměstí. Výstava měla obrovský úspěch a zanedlouho následovala i v KD výstava starých pohledů města Martina Klihavce (www.melnik.kvalitne.cz/).
Rok 2004 byl velmi významný vznikem Mělnického osvětového a okrášlovacího spolku MOOS (www.moosmelnik.cz). Dnes nám připadá samozřejmé, že když mají jiná města v Čechách zpřístupněné věže za účelem výhledu, městská podzemí, či lodní výletní dopravu, tak to musí mít přece i Mělník. Jenže skutečnost je ta, že je za celou věcí řada práce vlivných lidí spolku. Někdy mi však připadá, že oficiálně končí propagace Mělníka na internetu tím, že se zkrátka nabídnou čtenářům různé weby institucí, zájmových organizací, školní weby, a tím to vše končí, byť všichni prohlašují, že chtějí město turisticky propagovat.
O webu Mělníček (www.melnicek.cz) jsem se dozvěděl jen díky tomu, že jsem asi před dvěma lety nepřehlédnul v jenom měsíčníku radnice jednu řádečku. Přitom jde o web, který žije někdy i díky mnoha bouřlivým diskusím týkajících se problémů našeho města, pohledu místního člověka na věci, velkou kulturní nabídkou, největším přehledem místních pohostinství a vůbec i největším přehledem mělnických webů, z jehož náplně leckkdy čerpají i novináři .
Jednou jsem viděl jakýsi televizní dokument o odlévání zvonů, a pak přišla i reportáž z jednoho podkrkonošského městečka, kde mají raritu- zvony obrácené srdcem vzhůru. Zcela náhodně jsem na netu objevil adresu http://zvony.webpark.cz , která komplexně pojednává o mělnických zvonech . Tady se musím přiznat, že díky článkům z oblasti historie v mělnické radnici, se přece jen adresa v jednom článku věnovaném zvonům na Mělníku objevila. Posledním takovým webem, který představuje návštevníkovi naše město na poměrně velkých webových fotografiích, je adresa http://mujmelnik.webzdarma.cz .
Co mají tyto weby společné je to, že nejsou téměř propagovány, nejsou jen plné nějakých vyhlášek,článečků, titulů, či malých obrázků, ale jsou specializovaně zaměřené a provozují je amaterští nadšenci. A asi každý, kdo dělal někdy nějakou sportovně-závodní, či kulturní činnost ví, že smysl není jen v tvorbě, ale je především opřený o druhou konzumní diváckou stranu. Tak mi někdy připadá minimálně nehezké, když si nějaké noviny berou články, ale pro propagaci webů, které mohou být užitečné pro jakéhokoliv navštěvníka, nebo samotného místního občana nemají místo.
Poslední komentáře
Petr Moss
Regionální muzeum Mělník
Taxi Novák
smejd
michaell.n
SimonaK
SimonaK
SimonaK
SimonaK
SimonaK