https://www.traditionrolex.com/7

 Hledáte jízdní řád? Klikněte sedmkrát | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Hledáte jízdní řád? Klikněte sedmkrát

Mělník - Velkým zklamáním je podle odborníků podoba nových internetových stránek města Mělník, které byly spuštěny ve čtvrtek. Nepřinesly některé potřebné změny, jsou nemoderní a nepřehledné, mnohdy se špatnou navigací a především působí amatérsky. Radnice za ně firmě Advice.cz zaplatila 25 tisíc korun.

„Nový web je výrazný krok zpět, ne vpřed. Vzhledově vypadá, jako když je dělaný před deseti lety, a celé je to velká amatéřina. Zdá se, jako by byl vytvořen ne pro potřebu obyvatel a návštěvníků města, ale proto, aby byla odškrtnuta nějaká položka v seznamu práce na tento rok,“ hodnotí stránky www.melnik. cz Petr Šťastný, který se profesionálně zabývá návrhy webdesignu.
Webové stránky města zatím nefungují správně v nejrozšířenějším prohlížeči Internet Explorer, nevábná je podle Šťastného grafika a zahraniční návštěvníci se nedozvědí spoustu základních informací. V angličtině není k dispozici ani důležitá pomůcka, mapa stránek.
Český čtenář pak například ke zjištění jízdního řádu městské hromadné dopravy potřebuje neuvěřitelných sedm kliknutí, spojených s nekonečným hledáním odkazů v textech. V některých zobrazeních je velmi zdeformovaný oficiální znak Mělníka.

Na webu je málo fotografií

„Další z chyb se objevuje při pokusu o formátování strany pro tisk. Ta se rovněž zdeformuje a není pro vytištění vhodně použitelná,“ říká Petr Šťastný, který se stará například o server www.melnicek.cz.
I v nové formě internetových stránek města chybí galerie fotografií. Její funkci ani zdaleka neplní několik snímků v horní liště. Lidem se nelíbí ani šedá barva stránek. „Jakou souvislost má tahle barva s naším městem? Chtěl autor říci, že máme šedé, neelegantní město?“ podivuje se obyvatel Mělníka Jiří Novák.
Naopak mělnický místostarosta Zdeněk Koudelka říká: „Mě stránky nijak neurážejí, přijdou mi pěkné a orientace v nich mi nedělá problém. Přinášejí některé nové podstatné informace pro občany a třeba i samostatnou sekci Mělnické vinobraní.“ Firmu Advice.cz vybrala rada města kvůli jejím zkušenostem s tvorbou stránek jiných měst a obcí.
„I díky těmto zkušenostem byla ve výběrovém řízení nejlevnější. Jiným bychom platili 80 až 100 tisíc,“ uvádí tajemník městského úřadu Jaroslav Šuk a dodává: „Společně s firmou ještě musíme do konce února odstranit nějaké chyby.“ K tomu však mohlo dojít ještě před uvedením stránek do veřejného provozu. Na přípravě konečné podoby stran se pracovalo půl roku.

ONDŘEJ TICHOTA
převzato ze středočeské přílohy MF Dnes z úterý 26. 2. 2008, s. 04 (okresní strana Mělnicka)Články

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

7 Jestli vám nebude vadit


Jestli vám nebude vadit pohled odjinud, mně to zase jako nějaký extra průser nepřijde Sticking out tongue Dizajn je věcí vkusu toho kterého soudruha, v navigaci se vyznat dá, podle titulní stránky vidím, že se na webu něco děje. Připomínky z článku by se samozřejmě diskutovat daly, já osobně třeba nějak nemusím titěrné písmo (a ano, zvětšit si ho umím Eye-wink

Pokud chcete vědět, co si představuju pod pojmem ošklivé a zastaralé stránky, zkuste třeba webovky mého bývalého bydliště. Mají se prý rekonstruovat, za pouhých 370 kapříků :o

Ještě pořád si myslíte, že nemůže být hůř? 

6 Jen tak mimochodem.


Koukal jsem také na turistický portál na webu a myslím, že redakce Tepu regionu už neexistuje Smiling.

Jinak jsem koukal na webovky jednoho města a možná by také nebylo špatné mít tady jednou aspoň jednu on-line webovou kameru. Většinou se to dělá kvůli turistům, aby viděli do čeho jedou, ale asi by to ocenil ( občas ?) i místní, kdyby se chtěl ze svého domova podívat, co se třeba děje na náměstí. A takový pohled od zámku by možná také někoho přitáhnul k návštěvě města. Hned by člověk věděl, zda stojí za to se vypravit na věž. Technika jde vpřed a řada měst i kopců u nás i v zahraničí se ji už v určité míře naučila postupně užívat.

Obrázek uživatele Kejmil

5 Nechápu, jak mohlo město


Nechápu, jak mohlo město Mělník vybrat firmu Advice.cz z toho důvodu, že byla nejlepnější! 25 tisíc mi přijde za takové stránky poměrně dost a existuje spousta lidí (a dokonce i z Mělníka), kteří by stránky dokázali udělat elegantně, přehledně, propracovaně a hlavně LEVNĚ. Zkrátka si myslím, že městská rada by neměla rozhodovat o věcech, kterým nerozumí, bez konzultace s nějakým odborníkem. Ukvapené závěry znamenají ztrátu 25tisíc korun z pokladny města za něco, co se většině obyvatel nelíbí.

4 Hrůzná hrůza


Je opravdu smutný, když si někdo myslí že za 25k pořídí reprezentativní web. Co se týká informační hodnoty, je nulová. Srovnejte například s www.litomerice.cz. Grafika je taktéž příšerná. Slyšel tady někdy někdo o soutěži Zlatý erb? Podívejte se na http://zlatyerb.obce.cz. Tady by možná bylo dobrý hledat inspiraci. Jen namátkou - http://www.obecmokre.cz/, http://www.mbudejovice.cz/, http://www.jiretinpb.cz/... Vesměs díry které na mapě těžko najdete a web mají asi tak o deset tříd jinde. Královské věnné město, které se chce chlubit svým významem se zpracováním stránek zařazuje na úroveň webů které si na veřejných portálech dělají žáci šesté třídy... 

Obrázek uživatele rush

3 Hmm..


Mozna mohli utratit onech 80k - 100k. Rekl bych, ze za takovy penize to mohlo bejt umelecky dilo. Ale coz, udelame planovany redesign Melnicku a budeme v celem sirem kraji nejkrasnejsi! Smiling

3.1 Design není priorita


Návštěvnost je důležitější.
Obrázek uživatele raist

3.1.1 prrr


a budes se vracet na stranky, ktere ti delaji ostudu, ale predevsim jsou neprehledne a informaci abys hledal jak jehlu v kupe sena?

ty stranky viditelne nejsou a nebyly zamereny na nove navstevniky. 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1.1 návštěvnost


Marek a Zuzka asi míní návštěvnost Mělníčku... Eye-wink mimochodem: existují nějaká veřejně přístupná data v tomto směru? docela by mne (a věřím že i další lidi) zajímala..

Obrázek uživatele raist

3.1.1.1.1 re: navstevnost


aha Smiling

ne verejna nejsou. 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2 o vinobraní?


půl roku před vinobraním bych tedy v oficiálním webu o vinobraní chtěla vidět jiné věci, než loňský program Smiling

mělo by se říci, že nejde ani tak o obsah stránek, který je stejně nemastný, jako u předchozí verze, jako o jejich nevábný vzhled.. nechci říkat, že forma je důležitější než obsah, ale když je obsah celkem k ničemu, tak by to mohlo aspoň hezky vypadat. Smiling

web města by měl - mimo jiné - lákat k návštěvě onoho města, a to tedy webovky našeho města nesplňují. možná tak k návštěvě městského úřadu... (ano, to bude asi nejpřesnější, www.melnik.cz jsou stránky naší radnice. bohužel nic víc)

2.1 web pro turismus


Do článku se mi nevešla ještě zmínka o tom, že šedivý text lákající k návštěvě našeho města jeho představením je úplný skvost.

1 nový web města - ostuda


Přiznám se, že je to sklamání a zároveň lítost. Předchozí stránky nebyly dobré a když jsem zaslechl, že se chystá nový web, tak jsem věřil, že se naše město posune o krok dál. Ale výsledek?!? I spousta méně hezkých a méně vyznamných měst či městeček v ČR má hezčí webovky. Naše nové stránky se nepovedly a argumentace, že byly levné je dle mého názoru nedůstajná, spíše trapná! Chodník na Chloumek stál 13 mil. Kč a na novém webu město ušetřilo 80 tisíc. Gratuluji, neb tak by to nevymysleli ani v Kocourkově.


https://www.traditionrolex.com/7