https://www.traditionrolex.com/7

 Mělnická studna (aktualita) | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Mělnická studna (aktualita)

Mělník má nejširší studnu v ČR

Ve čtvrtek 28.2. uskutečnili potápěči z Montánní společnosti Praha historicky první ponor do mělnické studny pod náměstím Míru. Studna, která je přístupná pouze 150metrů dlouhou podzemní chodbou vylámanou ve skále, je hluboká 54 m se 7metrovým sloupcem vody. Na dně byl objeven pouze stavební materiál, patrně z konce 19.století, kdy se studna přímo z náměstí Míru znepřístupnila a uzavřela cihlovou klenbou. Na dně může být až několik metrů sedimentů, jejich průzkum se v této fázi provádět nebude. Celé akci byl přítomen zástupce agentury Dobrý den Pelhřimov, který si zaznamenal šíři mělnické studny – přímo nad hladinou 4,543m a naše studna bude jako nejširší zapsána do české Guinessovy knihy rekordů.

První návštěvníci budou moci studnu na vlastní oči spatřit 22.března v 11:00 hodin a pak budou prohlídky možné každý den.

převzato z www.melnik.czZpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Tak vypadal výzkum.


Na adrese http://melnicky.denik.cz/ najdete video a řadu fotografií z průzkumné akce. Osobně se velmi těším a věřím, že zpřístupněním studny návštěvníkům archeologický průzkum neskončí a v bahně se něco z dávných časů najde.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1 přesnějihttps://www.traditionrolex.com/7