Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Řidič nerespektoval značku

Dne 13.3.2008 v 11:55 hodin bylo hlídkou MP při kontrolní činnosti  na   nám.Míru  zjištěno, že v prostoru pěší zóny stojí osobní vozidlo  Fiat. Řidič  výše  uvedeného  vozidla nerespektoval dopravní značku a dopustil se přestupku. 23letý řidič z Kladenska už v průběhu šetřením přestupku strážníky vulgárně urážel. Byla mu udělena pokuta 500Kč, se kterou muž souhlasil, a požádal o vypsání složenky. Po vypsání pokutového bloku  ho ale odmítl podepsat, ústřižek B  a  vypsanou složenku zmuchlal a odhodil na  sedadlo  spolujezdce. Poté  z   místa odjel.   

Bezdomovci v centru města

 Dne 10.3.2008 v 16:20 hodin oznámila na služebně MP žena z ulice Nová,  že jí přede dvěma dny neznámá  osoba vlezla na balkon  u  přízemního bytu  a stejný případ byl i ve vedlejším domě. Uvedla, že se z balkonů ztrácejí věci a má podezření, že se jedná  o bezdomovce, kteří přespávají v zahradě pod objektem  bývalého Okresního ředitelství Policie ČR), kde jsou opuštěné kotce pro psy. Strážníci zde denně provádějí kontroly, při nichž zde vždy najdou dva bezdomovce – 23letého muž z Podvlčí a 19letou dívku z Roudnice. Oba jsou bez práce a finančních prostředků a v opuštěném objektu se zabydleli – mají zde spacáky,  hygienické potřeby, větší část ošacení apod. Strážníci je poučili, že se svým jednání dopouštějí přestupku a vykázali je odtud. Navíc bylo zjištěno,  že se zde zdržuje problémová  mládež. Pozemek i objekt patří úřadu práce a bude nutné ho zabezpečit proti vstupu nepovolaných osob.    

Neurvalí návštěvníci baru

Dne 15.3.2008 v 00:33 hodin řešili strážníci konflikt v ul. Tyršova – v ENZO baru.  Dva návštěvníci baru při odchodu rozrazili vstupní  dveře,  a tím  poničili bezpečnostní  zajištění objektu. Po celou dobu šetření se oba muži (  zcela zjevně  pod vlivem alkoholu či jiné návykové  látky )  chovali k  hlídce MP i k ostatním svědkům incidentu velmi arogantně,  vulgárně  a  výhružně. Protože následně došlo ze strany jednoho z mužů k fyzickému napadení jednoho ze svědků za  aktivního přispění  druhého muže,  hlídka jmenované zpacifikovala za použití donucovacích prostředků ( hmaty, chvaty, údery a kopy sebeobrany). Poté  byli muži z důvodu možného dalšího vyhrocení  situace  odvedeni do ul. Tyršova ke služebnímu vozidlu MP. V 00:44 hodin se na místo  dostavila  hlídka OO PČR, která si věc přebrala z důvodu možného  trest. oznámení   či jiných kroků. Po celou dobu dalšího šetření byly  hlídky   neustále  verbálně i fyzicky napadány, muži se snažili i poničit služební vozidlo.

Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice