Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Muzeum M

Kašpárek je tu i pro nastávající nebo čerstvé rodiče

Rodinné centrum není jen herna pro batolata a předškoláky. Program je mnohem širší. Už v minulosti se v Kašpárku konaly předporodní kurzy a cvičení pro těhotné a pro maminky s miminky. V současné době se tento program nabízí znovu a to v trochu jiné podobě.

Největší novinkou je nový Kurz pro nastávající rodiče. Liší se od klasického předporodního kurzu tím, že se zdravotnické stránky věci a zdravotních komplikací dotýká jen okrajově (koneckonců to vždy stejně řeší lékaři). Mnohem více je kurz zaměřen na vše, čím si mohou maminky pomoci samy a nebo, čím jim může pomoci jejich doprovod. 
Několik příkladů: Maminky zjistí, co si mají pořídit do výbavičky a co je drahá zbytečnost; tatínek si vyzkouší, jak může masírovat svou ženu během porodu;  oba si vyzkouší na panence, jak se miminko koupe nebo přebaluje. V porodnici pak nebudou zaskočeni a budou si vědět rady.
Kurz má 8 lekcí po hodině a půl - jedna třetina je věnována cvičení. 9. lekce je spíš volné setkání maminek po porodu, aby si mohly předávat své zkušenosti a zeptat se na aktuálně vzniklé problémy.

Rozšířením k předporodnímu kurzu jsou kurzy, které jsou i pro maminky s malými miminky. Jedná se o kurzy, které mají dvě hodinové lekce:
1. Masáže kojenců - lekce základní a lekce shrnující,
2. Nošení dětí - první lekce se zabývá manipulací s kojenci obecně a druhá je přímo specializovaná na nošení dětí v šátku.

Břišní tance pro těhotné a břišní tance pro maminky s miminky mohou být v případě zájmu opět zařazeny do programu.

Kurzy vede dula Radka Pavlová.

ZMENA OBSAHU: 18.03.2008 08:33
ZMENA OBSAHU: 18.03.2008 08:33
ZMENA OBSAHU: 18.03.2008 08:35
ZMENA OBSAHU: 18.03.2008 08:35Kočárkárna