https://www.traditionrolex.com/7

 Výroční knižní ceny Magnesia Litera 2008 | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Výroční knižní ceny Magnesia Litera 2008

Občanské sdružení Litera vyhlašuje každoročně soutěž o nejlepší českou knihu za předchozí rok – magnesia Litera. V hlavní kategorii rozhoduje komise odborníků a knihy do ní jsou nominovány jednotlivými nakladatelstvími. V letošním ročníku je přihlášen rekordní počet 303 knih a toto číslo nemusí být konečné, protože porotci mají právo přidat k nim další tituly dle svého uvážení.

Kromě toho je ale také vyhlášena čtenářská soutěž Kanzelsberger cena čtenářů, kde hlasují přímo čtenáři, pro nejlepší původní českou beletristickou knihu roku 2007. Hlasování ve čtenářské soutěži probíhá až do 10. dubna 2008.

Čtenáři naší knihovny, kteří mají zájem se soutěže zúčastnit, mohou hlasovat přímo v knihovně prostřednictvím soutěžního kuponu, který má podobu klasické pohlednice, který odešle buď sám nebo odevzdá v knihovně a my zajistíme odeslání všech vybraných lístků. Nebo může hlasovat prostřednictvím webového formuláře na www.magnesia-litera.cz, případně e-mailem na adresu soutez@magnesia-litera.cz. E-mail musí obsahovat název knihy a jméno autora, ale také jméno a adresu dotyčného čtenáře. Hlasování je slosovatelné a můžete vyhrát jednu z 1000 cen.

Nejlepší české knihy roku 2007 budou vyhlášeny v deseti kategoriích na slavnostním večeru , který se bude konat v Městské knihovně v Praze 20. dubna 2008. V přímém přenosu jej bude vysílat Česká televize na kanálu 2.

Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka knihovny


Město - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7