Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Bike klub svévolně uzavřel centrum města

V sobotu 19.4.2008 se konal v centru města VII. ročníku závodu horských kol organizovaný  občanským sdružení  Bike klub  Mělník. Organizátor akce ujistil strážníky městské policie,  že  zásobování  a  průjezd  vozidel  zde bydlících občanů bude umožněn. Jenže těsně před začátkem závodu bylo zjištěno, že  ul. Legionářů je  zcela uzavřená zábranami a páskou a  jsou  zde   umístěny dopravní značky zákazu vjezdu. V ul.  U Tanku  před křižovatkou  s ul. Legionářů, byla  rovněž značka zákazu vjezdu. Pořadatel v ul. Legionářů řidičům sděloval, že  centrum   je zcela uzavřeno a je zde po dobu závodu vjezd vozidlům zakázán, a  to i pro  zásobování či občany zde  bydlící. Strážníci se okamžitě obrátili na organizátora akce, neboť porušil rozhodnutí  vydané  Odborem dopravy  MÚ  Mělník, které mu neumožňuje  uzavřít  komunikaci  pro  silniční  provoz. Na toto organizátor akce hlídce MP sdělil, že  kdo nic nedělá, nic nezkazí a že on všechna potřebná povolení má. V   průběhu závodu  však nedošlo  k nápravě. K odstranění zábran a dopravních značek došlo až po závodu  ve 14:40  hodin.  Vzhledem k dané situaci a s ohledem na bezpečnost závodníků strážníci nechali závod proběhnout tak, jak měl pořadatel naplánováno. Celá věc bude ale předána na příslušná místa k dořešení. Bike klub svým jednáním dokonce donutil svatebčany zaparkovat na Palackého náměstí a  dojít pěšky na radnici na obřad. V  přestávce  před  startem  hlavní  kategorie, která startovala ve 12:00  hodin, zasahovala při ošetření mladého muže v ul. Husova záchranná služba.. Ve 11:45 hodin se na hlídku MP vykonávající  dohled   na  nám. Míru obrátil jeden  z pořadatelů s tím, co tam dělá  ta  sanitka, kdo si jí tam dovolil pustit a jak  je možné, že ho strážníci ihned neinformovali. Sdělil, že je zvědav, jak odjede, protože, pokud to nestihne do startu další kategorie, tak má smůlu.  V průběhu  konání  závodu  zaznamenala hlídka MP značný  počet stížností  od  občanů  a  živnostníků  na  neprůjezdnost   komunikace  Legionářů.

Svatopluk Zachoval, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

9 Ahoj.Chtěl bych se jako


Ahoj.

Chtěl bych se jako jeden z lidí co pomáhali na závodech vyjádřit k dění v centru.Jak je patrno z propozic, tento závod se koná již po 7mé.Tím pádem mě překvapuje překvapenost městské policie (nebo nepřekvapuje).Takováto akce je na městě hlášena dost dopředu.Pokaždé se chováme stejně, tzn. že i ulice, které byly zavřeny loni, byly i letos.Byl jsem na náměstí od cca 8 hodiny ranní do cca 15h odpolední.Úřady jsou zavřené a do obchodů na náměstí nechodí moc lidí přez týden, natož o víkendu, ale to je můj názor...Není problém zastavit u pošty nebo u Ameriky a dojít ten kousek do města pěšky.Navíc, pokud někdo někdy byl na nějakém závodu, asi by mu nebylo příjemno, kdyby mu před řídítky jezdili auta....Dále jsem se dočetl, že se měla ve mestě konat svatba!!!!Připadám si jako kdybych četl bulvární plátek!!!!Viděl někdo onu svatbu?!Neviděl.Ani nemohl!!ŽÁDNÁ nebyla.Jak jsem psal na začátku, akce je nahlášena dopředu, proto žádná svatba nebyla!Ohledně sanitky.Ano jest pravdou, že sanitka na náměstí vjela a to dokonce 2!!Nikdo nás o tom neinformoval.Tato informace je pro nás důležitá, abychom mohli informovat i závodníky, popřípadě posunout start  (jen pro zajímavost - ony sanitky jeli pro jednoho z narkomanů, který nahlásil, že chce spáchat sebevraždu. 1 sanitka jela pro něho a ta druhá jela jako zabezpečení....)Jeden z nás se opravdu bavil s policií, proč o tom nebyl informován.Odpověd zněla :"já tu vůbec nejsem"! To nechám bez komentáře.Chápu, že něktěří, které podobné ať už kulturní či sportovní akce nezajímají mohou být naštvaní.Ale....jsem rád, že se na Mělníku vůbec něco děje.Pro jiné města je to prestiž pořádat podobné akce...Ohledně fotek, snad je během týdne dodám na webové stránky, aby jste mohli posoudit jak pěkná akce to vzhledem k pozici Mělníka je.Málo které město může nabídnout na relativně malém okruhu pěkné sjezdy i výjezdy.

 

 

Obrázek uživatele raist

9.2 offtopic


ono je to vubec s tema melnickejma narkomanama nejaky zly:

http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/mladeho-fetaka-honili-mrtvoly20080422.html

Smiling)) 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

9.1 nechci polemizovat


každá taková akce, jako je tato, do centra patří. zaplať bůh, že se někteří lidi jsou ještě ochotní hýbat, navíc jezdily i děti a bylo vidět, že je to baví.

chápu námitku, že do centra se má chodit spíš pěšky.

ale ty ulice, po kterých se lidi mohou procházet, byly prostě uzavřené (ať už Husova nebo Erbenova, jak to bylo se Svatováclavskou, nevím, nechci kecat), a třeba do našeho obchodu lidi chodí pěšky, procházkovým krokem a s kočárkama, a říkali mi (ti, kteří se sem během 10-15 hodiny dostali), že je do naší ulice "nepustili". nebudu pátrat po tom, zda je to pravda, jen řeknu, že to byla letošní nejhorší sobota, co se týká návštěvnosti našeho obchodu, a zlepšilo se to až odpoledne po 15 hodině.

ale je fakt, že bylo dost hnusně (počasí), takže svádět to jenom na cyklisty by bylo laciné.

možná by to chtělo trochu ten závod "přiblížit" tomu zbytku světa, co nejezdí na kolech, tedy necyklistickému národu, který se v centru vyskytoval (ó ta troufalost chtít se v sobotu procházet po městě), aby o to měl o závody trochu zájem a nebyl za to zavřené centrum přinasraný. 
to je jen takový nápad do budoucna.

7 Škoda,


že nikdo nenapsal reportáž ze samotných závodů s pár fotečkami. Prý to byla pěkná akce s náročným stoupáníčkem od starého mostu. Nu, někdy mají přednost povinnosti před zábavou.

6 ?


Na jednu stranu to asi nebylo zvládnutý a pokud to bylo tak jak se tu píše, měli by dostat pořádně za uši. Na stranu druhou:

- zajímalo by mě kdo z "občanů a živnostníků" si stěžoval? Že by ti kteří neustále blokují průjezd před nejmenovaným pekařstvím? Já tam taky bydlím, parkujeme tady dvě auta a nijak mě závod neomezil...

- proč radnice sama neparticipuje na podobných akcích? Opět se potvrzuje že nikomu na MÚ nevadí (a snad spíše vyhovuje) město kde se v sobotu odpoledne bojíte protože je to tady vylidněné jako po morové ráně

- ještě jednou opakuju - pokud bylo vše tak jak velitel naší hrdinné MP popisuje, je potřeba udělat pořádek!

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

6.1 ze strany organizátorů


myslím stačilo dát to dopředu vědět

- představ si Čope, že by jsi chtěl to dopo/dopoledne stěhovat do/ze svého bytu tři náklaďáky nábytku a nechtěli ti pustit ty náklaďáky do tvé ulice, notabene, když bys nemohl ty auťáky tam mít postavené, protože kolem by jezdili peletony cyklistů

pokud dali organizátoři městu na vědomí, že chtějí mít přehrazené celé (liduprázdné) centrum, tak to město mělo lidem nějak oznámit... když se opravuje támhle v Mlazicích přejezd, tak se taky dozvíme dopředu, že danou ulicí nepůjde projít/projet. tak proč by se nemělo dát dopředu vědět, že nepůjde projít/projet po náměstí Míru?

co když to ale organizátoři s městem domluvené neměli? jinak by to přeci MP věděla, no ne?

celý problém se týká komunikace a nekomunikace, jako ostatně v Mělníku vždycky... 

Obrázek uživatele milk

5 Ono mě už na Mělníku nic


Ono mě už na Mělníku nic nepřekvapí.V normálním právním státě by při porušení pravidel povolení byla akce okamžitě zrušena.My jsme ovšem v Čechách a ještě k tomu na Mělníku,kde si Městská policie troufne jen na buzeraci jednotlivých občanů.

Obrázek uživatele martin-72

4 doufam


Doufam, ze to povede k vykazani podobnych akci z centra pryc. Vyjimku bych nechal vinobrani, padesatce a dalsim, kterych se neucastni pouze "ucastnici zavodu", popr. tem, ktere neomezuji/neohrozuji bezny provoz.

4.1 Zakázat vše!


Navrhuji zakázat ve městě (centru) vše!

Obrázek uživatele LiPiss

4.1.1 Ano!


...i hospody a jidelnu u Ruzhu! Akorat se tam slejzaj prapodivny existence!

Obrázek uživatele raist

3 bike klub


hanba banda ignorantu!

2 "co tam dělá 


"co tam dělá  ta  sanitka, kdo si jí tam dovolil pustit a jak  je možné, že ho strážníci ihned neinformovali - je zvědav, jak odjede, protože, pokud to nestihne do startu další kategorie, tak má smůlu" - tak tohle nepochopim. Takový výroky jsou k videní už snad jenom u předsedy vlády

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 stěžovali


lidi by si možná tolik nestěžovali, kdyby se o uzavření centra dozvěděli o den dřív. o vinobraní se do centra taky nedá jet, ale aspoň to všichni vědí dopředu.