Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Budoucnost autobusové dopravy Mělník - Praha

Jak jsme již informovali cestující v našem vyjádření pro server Mělníček, proběhl ve dnech 14.-18.4.2008 na trase Mělník – Praha dopravní průzkum zaměřený na možnosti případného ukončení části stávajících linek v oblasti severní části Prahy.

Naši pracovníci rozdali cca 600 anketních lístků, z kterých se jich vrátilo vyplněných 212. Z provedeného průzkumu vyplývá, že cca 74 % cestujících je pro zachování zastávky Nádraží Holešovice, zhruba 20 % pro terminál Letňany a pouze zbývajících 6 % pro zastávku Ládví.

Předem však upozorňujeme na skutečnost, že jakákoli změna vedení linek může být do budoucna ovlivněna nejen změnou dopravního řešení v uvedené oblasti (viz mimoúrovňové křížení v Letňanech), ale i rozhodnutím správních orgánů (omezení dopravy v ulici V Holešovičkách). Pro cestující však platí, že autobusy naší společnosti budou i nadále ukončeny v zastávce Nádraží Holešovice. Pro zachování této varianty hovoří navíc i nácestná zastávka Vychovatelna, kterou řada cestujících využívá pro přestup na tramvajové linky.

Závěrem bychom chtěli touto cestou poděkovat všem cestujícím, kteří nám pomohli s dopravním průzkumem.

RNDr. Štěpán Ševčík
Provozní ředitel ČSAD Střední Čechy, a.s.
V Mělníku 30.4.2008

 Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Půlnoční spoj z Prahy.


Není to tak dávno ( březen), co jsme se na stránkách Mělníčku dočetli, že se můžeme vyjádřit na odboru dopravy MÚ Mělník u paní Michňové k případným změnám ve vlakové dopravě.

Možnosti jsem tehdy využil, a jelikož se zde o půlnočním autobusovém spoji z Prahy na Mělník besedovalo mnohokrát a výsledek byl záporný, tak jsem poukázal na to, že z Prahy lze jet na Mělník i po kolejích přímo z centra ( tratě 070 a 072), což může být výhodné zejména tehdy, pokud se vracíme z nějaké dálky,nebo z nějakého restauračního zařízení ( samozřejmě z divadel atd.). V každém případě neplatíme za metro, byť cesta obyčejným vlakem ( ne rychlík) trvá cca 50 minut s přesedáním ve Všetatech.

Paní Michňová mi odpověděla, že se můj dotaz netýká železnice ( to mě pobavilo), ale autobusové dopravy. A víte, proč výsledek ohledně autobusového půlnočního spoje z Prahy na Mělník je jaký je? Protože spoj byl zrušen v roce 2005 a moje připomínka je od té doby evidována teprve jako pátá. Čili, vzhledem k nedostatku podnětů nemůže být takový návrh vůbec předložen radě města.

Na těchto stránkách člověk mnohdy podléhá díky občasným velkým diskusím iluzi, že se život kolem nás řeší na Mělníčku. Ano,tady je mnoho čtenářů, občas někdo z novin, z radnice, či odjinud, a přece tomu tak není. Nuže, pokud chcete zkusit něco ovlivnit, pište občas i jinam, ikdyž budete asi občas žasnout nad odpovědí.

1.1 Dík


Dík za info, obrátím se na ně ;o)