https://www.traditionrolex.com/7

 Dopravní kolaps | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Dopravní kolaps

Již před několika léty upozorňovali odborníci i laická veřejnost na narůstající dopravu v Mělníku.Starosta neustále arogantně odmítal zahájit jednání o obchvatu Mělníka a stále prozazuje průtah městem.A tak Velvary,Mlčechvosty,Spomyšl a Býkev mají obchvaty a v Mělníku tísíce místních i projíždějících řidičů doplácí na neschopnost a lenost několika úředníků.

Negativní zkušenosti předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele milk

8 Neschopní


Ještě nedávno nám "odborníci" z radnice vnucovali názor,že 70% vozidel pohybujících se na průtahu Mělníkem začíná nebo končí svou jízdu ve městě.Nyní,při zpomalení dopravy v důsledku oprav komunikací,by měli zvednout zadek z kanceláře a udělat si průzkum u řidičů ve dvoukilometrové frontě.Zjistili by,že 80% vozidel Mělníkem jenom projíždí.Současně by vyslechli názory na dopravní situaci v Mělníku od lidí,kteří každý den brázdí silnice po celé republice.

8.1 To nebyla radnice


Pokud si dobře pamatuji, tak to nebyli "odborníci z radnice", ale odborníci najatí ŘSD. ŘSD tehdy říkalo, že 60 % lidí končí svou cestu na Mělníku a proto chce jen průtah. Jenom tak pro zajímavost,zde se můžete podívat na výsledky sčítání dopravy v Mk v roce 2005 (pro toho, kdo by to nikdy neviděl). Jsou to počty aut v obou směrech samozřejmě.

8.1.2 sčítání dopravy


Chápu to dobře, že třeba Cukrovarskou projelo 6900 aut? Co ale znamenají ta čísla pod tím (vždy 1-něco)?

8.1.2.1 Čísla.


Ano, chápeš to dobře. Projelo tam 6900 aut/24 hodin. To číslo pod tím je jen číslo sčítacího úseku.

Obrázek uživatele milk

8.1.1 Na co je radnice?


Před čtyřmi roky důchodci a studenti v jednotlivých komunikačních bodech v určitém čase sčítali projíždějící vozidla.Nevím,jakým způsobem se určovalo,které vozidlo projelo Mělníkem a které ve městě končilo(nebo začalo)jízdu.

Ale dejme tomu,že to spočítali dobře a tak by obchvat 40%vozidel vyvedl mimo město.Tím by se ve městě pohybovalo na současném hlavním tahu o 40% méně vozidel a s tím samozřejmě o 40% méně splodin,hluku a prachu.

Radnici mám za zlé,že nemá vlastní názor a alibisticky se ohání čtyři roky starou studií.Myslím,že námi volení zástupci by měli prosazovat řešení,která jsou dobrá pro město do budoucnosti.

7 obchvat.


nemá někdo ze zastupitelstva náhodou v místě plánovaného obchvatu pozemky popřípadě barák?

 

Obrázek uživatele milk

7.1 Uhodl


Každý se může podívat na http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx a z katastrální mapy zadat číslo parcely.Majitelé :Město Mělník,Author Roubíček,Majitelé CK Axia a tak podobně.

7.1.1 Co uhodl?


A co jako? To že to pozemek ve vlastnictví město je asi potřeba, aby tam bylo vůbec možno něco stavět, ne? To je přeci klasický postup při budování čehokoliv ve veřejném zájmu - nejdřív se to musí odkoupit od soukromníků a pak tam stát, samospráva nebo kraj může něco budovat.

Obrázek uživatele milk

7.1.1.1 Flegmatiku


Tak se tam na to pořádně podívej,to co má město je v pořádku.Jenže Roubíček,pražská realitka TRE Internacional a ostatní majitelé to koupili až po oznámení,že se tam bude stavět průtah.

Cukrovar Dobrovice to původně nechtěl prodat a na nátlak města a vyhrožováním veřejným zájmem podlehl.Město naoko koupilo kousek a daleko větší část dohodilo soukromým investorům,kteří se schovávají za různými s.r.o

7.1.1.1.2 Důkazy


Milku, dolož, prosím, důkazy, nebo způsob, jak se dozvědět fakta o tom, co jsi napsal. Jednak informaci o tom, že jmenovaní koupili tyto pozemky až po oznámení trasy obchvatu (nebo průtahu), když není dodnes stoprocentně jistá, a také podklady k tomu, že dobrovický cukrovar byl pod nějakým tlakem ohledně prodeje, případně i informace o těch, kdo se tedy schovávají pod těmi s.r.o. a jestli někdo z nich porušil nějaký zákon. Pokud něco z toho víš jistě, vystavuješ se postihu ze zákona kvůli neohlášení trestné činnosti, ale to by mohla být tvá parketa (jestli se pletu, nezlob se), protože v nějaké diskuzi na tomto serveru jsi vyzdvihoval své právní znalosti, nemate-li mě paměť. Nedělejme z toho tady pavlač, prosím.

Obrázek uživatele milk

7.1.1.1.2.1 Hledat


Nemohu zde citovat stovky stránek dokumentace o průtahu,jeho dvaceti variantách,korespondenci starosty,vyjádření cukrovaru Dobrovice a jiné zajímavosti.Velká část je umístěna na http://okolomelnika.ic.cz/. 

7.1.1.1.2.1.1 díky


Díky za odkaz, pročtu si.

7.1.1.1.1 Milku


Tak jsem se na to teď podíval. Tu část podél Cukrovarské, kde má vést zřejmě kus obchvatu (parc. č. 1561), tak tu má opravdu město. Tu navazující část od Mladoboleslavské k potoku Pšovka (parc. č. 8071 a 8070) má opravdu Roubíček. Problém je, že toto jsou pozemky té bývalé vlečky a tudy tedy silnice nepovede. Jinak celý řepný plac je rozdělen mezi nějakého pana Šťastného z Mk a větší patří nějaké liberecké firmě. Já si teď nejsem akorát jistý, kudy vlastně tato část obchvatu/průtahu má vést. Když jsem se před nějakou dobou díval, tak myslím, že by měl vést právě přes ten řepný plac zhruba k Penny Marketu a pak dál. A tam tedy město žádné pozemky nemá, což mi přijde divné. Myslel jsem, že to už mají vykoupené. V budoucnu jim tam při výkupu asi někdo nasadí pořádnou pálku.

Obrázek uživatele milk

6 Oživení


Nějak tu ustala diskuze o obchvatu Mělníka.Vypadá to,že se občané s arogancí radnice smířili a radnice všechny kritiky ve zdraví přežila.

6.1 nesmířili


teda nesmířil - jednak čekám na volby a také jim dávám čas na nějakou úpravu. Jestli se nebude dít vůbec nic, tak budu nesouhlasit tam, kde se má - tedy přímo na radnici.

5 není to tak jednoduchý...


Už v roce 1993 si město prosadilo nový most, obchvat Mlazic a chtělo pokračovat dál v budování celkového obchvatu města. Ministerstvo dopravy ale obchvat zarazilo a oznámilo, že se musí nejdřív vybudovat průtah městem. Možná jste si všimli, že se sem stahují auta z celého okolí - úřady, nákupní centra a přístav. Když se vybuduje obchvat, budou všichni tihle ucpávat město i nadále.
Navržený průtah se odhaduje na 850.000.000, z čehož vyplývá, že bez peněz od státu může financovat maximálně průzkum bo projekt.

Ono se kritizuje moc hezky, ale málokdo si zjistí co všechno za tím stojí. Nehodlám tu nikoho obhajovat, ale i úředníci nad sebou mají nadřízené a ti se chovají stejně jako ti vaši Eye-wink

5.1 A právě proto jsem tu psal


A právě proto jsem tu psal v květnu, co je tohle za plk... Takovýto pětiřádkový výplod bez nějakých souvislostí snad nestojí ani za řeč.

Obrázek uživatele milk

5.1.1 Po problému


Tvůj smysluplný dvouřádkový výplod nám vnucuje souvislou myšlenku:To  množství aut,které jezdí obousměrně každý den Nádražní ulicí, jsou návštěvníci úřadů,nákupních center a přístavu.Nauč se počítat,můj komentář má čtyři řádky.Pro tvoji informaci:tento má tři řádky. 

4 Článek o průtahu


Ve včerejší MFD je docela zajímavý článek o řešení dopravní situace na Mělníku. Doporučuji...

4.1 Článek 2


A tenhle článek je přítomen zase ... zde

3 Je až s podivem jak se


Je až s podivem jak se Páni radní starají o své občany.Průtah je nesmysl jakému není rovno,projel jsem celou evropu a všude se staví obchvaty.A radar na vlečce???Je to opravdu buzerace která nemá opodstatnění je tam zcela zbytečně.Vymahatelnost je také na snadě a lidé nejsou hlupáci dobře vědí že po roce na ně nikdo nemúže stačí si jen nevybírat poštovní obsílky.

3.1 Radar


na vlečce je opradu diskutabilní. V sobotní  (28.6.2008) regionální příloze je opravdu zajímavý článek. Spíš to vypadá na dost dobrý tunel obecní pokladny. Město platí Czech radaru 71%!!! Až po roce a půl zjistili páni radní, že smlouva je pro město značně nevýhodná a město si bude půjčovat peníze od Czech radaru. Vnucují se otázky, pro koho je tedy výhodná a kdo bude za podpis takové smlouvy odpovědný?


 

2 Pan starosta pokud dle mych


Pan starosta pokud dle mych informaci jiz davno zahajil jednani o obchvatu mesta. Bohuzel ho nezajimaji nazory lidi, kterych se tyka, kudy povede tento "povedeny" obchvat... Coz nepovazuju v dnesni dobe za normalni.

2.1  UŽ SE NĚKDY NĚJAKÝ


 

UŽ SE NĚKDY NĚJAKÝ POLITIK ZAJÍMAL O NÁZORY JEHO VOLIČŮ?AŽ TAKOVÉHO NĚKDE UVIDÍTE TAK DEJTE ECHO.DÍK.

1 ?


Co je tohle zase za plk?

Obrázek uživatele milk

1.2 Vysvětli to


Každodenní dopravní zácpy jsou neomluvitelné.Ty tomu říkáš plk?

1.1 A co je na tom za plk?


A co je na tom za plk? Vždyť je to pravda...

1.1.1 Konec zneužívání obecních radarů ???? Už aby...


Tejc: Obce měření zneužívají k naplňování svých rozpočtů

Bezpečnostní expert ČSSD Jeroným Tejc novinářům řekl, že chápe poslance, kteří pro omezení pravomocí obecní a městské policie hlasovali. "Byly to obce a městské policie, které výrazně zneužívaly tohoto institutu a měřily tam, kde měly možnost vybrat více peněz do městského rozpočtu, nikoli aby měřily tam, kde skutečně hrozí zranění a nějaké riziko," uvedl.

Na návrh bezpečnostního výboru poslanci také sebrali pravomoc měřit rychlost soukromým firmám. Vládní návrh jim přitom původně měl umožnit, aby kromě měření rychlosti i pořizovaly osobní údaje řidičů.

1.1.1.1 český človíček


Opět se potvrdilo to, co už dávno celý svět ví a to, že český člověk má nejen zlaté ruce, ale hlavně všemožně využívá zákony pro svůj prospěch. Tato schopnost se uplatňuje jak u zaměstnance, tak i u lidí ve státní správě.
Jsem pro, aby odebrali tyto pravomoci Městské policii, natož soukromé firmě!!! Vždyť státních policistů opět přibývá, tak proč by měli jejich práci vykonávat druzí??? Dojde to snad tak daleko, že na práci strážníků se budou najímat soukromé bezpečnostní agentury? Asi ano, protože pokud mléko teče, tak se kráva dojí.


https://www.traditionrolex.com/7